TFM The First Men

Mytická cesta lidstva v TFM: The First Men

29. 11. 2021
Zdroj náhledu: Gathering Tree

Každý jistě slyšel příběh prvních lidí, Adama a Evy. Připravovaný koloniální simulátor TFM: The First Men přichází vskutku s originálním nápadem. Ve této připravované 4X RTS hře převezmete moc nad životy prvních lidí v krásně zpracovaném fantasy světě.

Na oficiální trailer se můžete podívat níže:

TFM: The First Men cesta lidské existence

Že to nebude snadná cesta, je více než jisté. Začnete prvními dvěma lidmi a budete mít na starosti stavění základny jako v jiných budovatelských hrách. Po čase budete budovat osady, města, ale také kolonie, a budete posílat své človíčky do světa. Vaši lidé budou prozkoumávat svět na cestě k poznání a dobrodružství ve stylu RPG.

Vývojářské studio Gathering Tree uvádí, že se nechalo inspirovat klasickými hrami, jako jsou Knights and Merchants a Rimworld. Kromě map kampaně bude TFM obsahovat i mapy pro skirmish, které se více podobají hrám 4x. Bude mít také více „roguelike“, procedurálně generovaných map s vlastními omezeními.

Zdroj: Gathering Tree

Hra nabízí dle dostupných informací následující charakteristiky:

  • Hra zaměřená na postavy a jejich atributy (Tělo, Mysl, Duše, Egoismus a Altruismus) se stovkami vlastností a schopností nabízejících hlubokou strategickou hratelnost, bohatý a nesmírně rozmanitý vývoj postav, který si můžete užít.
  • Hluboké objevování obrovského, pohlcujícího a úžasného světa fantazie, který vás odmění za jeho prozkoumávání. Objevujte, nacházejte a seznamte se s množstvím ras, s nimiž se během dobrodružství setkáte.
  • Spravujte vesnici s ohromnou řadou budov, které lze stavět a vylepšovat, technologií k objevení a předmětů k vyrábění.
  • Dobrodružství, ve kterých je každá postava jedinečná a přináší svoje vlastní výhody a nevýhody, získává zkušenosti, učí se novým schopnostem a získává nové charakterové rysy a poklady na cestách.
  • Systém boje je taktický, v reálném čase, s možností využití pauzy. Umístění vaší družiny, koordinace útoků a schopností je jedním z klíčů k úspěchu – každý protivník, se kterým se setkáte, dokonce i smečka vlků nebo hnízdo pavouků, může představovat jinou výzvu.
  • Detailní a stylově kreslené prostředí, vytvářející vzhled „fantasy komedie“, dokreslené atmosférou animací se zvukovými efekty a hudbou.
  • Různé herní režimy pro všechny typy hráčů, scénáře s jedinečnými příběhy a vítěznými podmínkami, mapy potyčky přizpůsobitelné na míru soutěžím a střety hráčů a náhodné mapy pro přidání procedurálně generované zábavy do hry, vše dostupné jak pro jednotlivce, tak pro více hráčů.
  • Hra podporuje Steam Workshop, editor map je součástí hry pro vytváření jedinečných příběhů.

Hru můžete sledovat zde.

Zdroj: PCGamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.