Zaklinac 3 2 1

Next-gen update Zaklínače 3 byl představen a faličtí seriáloví Nilfgaarďané se vrátili

24. 11. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

CD Projekt RED podle očekávání ve svém REDStreamu představil bezplatný update pro Zaklínač 3, který dorazí na PC a konzole už 14. 12. Sliboval řadu technických vylepšení, včetně větší podpory ray tracingu a DLSS 3 nebo FidelityFX Super Resolution 2.1. Dokonce bude možnost i zvýšit grafiku nad ultra nastavení a měl by to být znatelný rozdíl.

Napříč všemi platformami next-gen nabídne podporu 4K textur a modelů, o které se postarala implementace některých uživatelských modifikací přímo do hry. Jedná se především o kvalitnější zpracování porostů, nebe, odrazů věcí, více druhů počasí atd. Do hry Zaklínač 3 také přijde vytoužený fotografický režim, takže konečně nebudeme muset všechno dělat přes Nvidii. Svou stylizací ale vypadá skoro stejně jako podobný mód v Cyberpunku 2077.

V nastavení také bude možné aktivovat alternativní režim kamery. Díky němu si budete moci více prohlížet Klepnu během jejího cválání nebo samotného Geralta. Dokonce i nastavení znamení bude upraveno, nepůjde už o radiální volby, ale o rychlé sesílání dle vybrané klávesy. Zvláštnosti bude možnost smazat vyčištěné otazníky z mapy. Do hry přibude také nový obsah, díky seriálu od Netflixu. Především si v traileru můžete všimnout návratu nilfgaardských zbrojí v podobách falu a já se upřímně nemůžu dočkat, až zase uvidím tuhle neobvykle vyhlížející armádu běhat po polích.

Do hry také přibudou nové zbraně, zbroje či meče. Všechny příslušné předměty si budete moci vyrobit poté, co získáte nákresy ve zcela novém vedlejším úkolu. Ten by vás měl zavést do Ďáblovy lokace ve Velenu. Už roky se spekuluje, že právě v této lokaci je nějaký vystřižený herní obsah, vrátí se tak do hry?Novinkou je také alternativní vzhled Marigolda, který se mi bohužel také absolutně nelíbí. Stále ale platí, že i u ostatních postav bude možnost přepínání vzhledu v menu. Podívejte se na trailer, zhodnoťte next-gen a odpočítávejte, protože do hry přijde zdarma už za tři týdny. Samo studio slíbilo, že ještě uvidíme hromadu novinek a pár překvapení, neboť oficiální seznam změn je docela velký.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.