Night Bus - úvod

Night Bus – autobus se špatnými vibracemi 

15. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Night Bus je vzrušující hra na simulaci veřejné dopravy za dostupnou cenu 4,99 euro. Ujměte se role řidiče a užijte si svoji první noční směnu. Vaším úkolem je nabírat cestující, vybírat jízdné a obdivovat malebnou krajinu kolem. Tím nejdůležitějším úkolem je však vyhýbání se tajemné entitě známé jako „To, co nemá oči“. 

Vývojáři z Liquid Static Studio přichází s jedinečným herním počinem Night Bus, v němž spojují velmi oblíbený žánr simulátorů s prvky hororu. Titul je zasazen do vizuálně pozoruhodného hyperrealistického zobrazení Nového Zélandu v roce 1999. Vžijete se do role řidiče, jenž nastupuje první den do práce, z níž ostatní odešli. Úkol je velmi jednoduchý. Vyzvedněte na zastávce pasažéry, vezměte si od nich peníze na jízdenku a vysaďte je v jejich cílových destinacích. 

Prostředí hry vám nabídne okouzlující low-poly estetiku typickou pro mnoho nezávislých her. K tomu vám navíc představí poklidnou novozélandskou krajinu s malebnou architekturou a roztomilou faunou v podobě oveček. Nenechte se však zmást touto poklidnou atmosférou, jelikož brzy začne nabírat jiný směr. 

Během cesty autobusem jste nuceni sledovat cestující skrze monitorovací systém CCTV a dávat pozor na zlověstnou příšeru známou jako „To, co nemá oči“. Jak budete projíždět nocí, všechna vaše rozhodnutí nějakým způsobem ovlivní průběh daného příběhu. Můžete se chovat jako ukázkový řidič nebo záměrně vynechávat zastávky a podobně. Během cesty navíc dostanete možnost interagovat se sedmi různými předměty. 

Zdroj: igdb.com

Night Bus vám nabídne čtyři různé konce příběhu, jež je nutné odhalit. Hra přináší poutavý a napínavý herní zážitek pro všechny hráče, kteří hledají jedinečnou kombinaci simulačních a hororových prvků. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.