Arma 3 Vietnam - náhledový obrázek

Nové DLC do hry Arma 3 nás vrátí zpět do Vietnamu

11. 4. 2021
Zdroj náhledu: Bohemia Interactive

Dne 12. září 2013 vyšla na počítače česká hra Arma 3, která je duchovním nástupcem Operace Flashpoint od stejného tvůrce – Bohemia Interactive. Jedná se o simulátor armády se vším všudy, tedy od pěchoty přes tanky až po bombardéry. Původní zasazení Army 3 bylo v roce 2035, ve kterém byly technologie mnohem pokročilejší, než jsou dnes. Od doby vydání vyšla spousta oficiálních rozšíření a hra se tak stále zlepšovala. Za zmínku stojí například neplacené rozšíření Zeus. To do hry přidává jakousi entitu, která si může létat po mapě, může ovládat všechno kromě hráčů a působí tak jako jakýsi „pán jeskyně“ ve hře Dračí Doupě (nebo originální Dungeons & Dragons, chcete-li). Nejnovějším přírůstkem do rozšíření je DLC S.O.G Prairie Fire, které nás z roku 2035 vrátí do období 60. let vietnamské války.

Arma 3 Vietnam - loď

Zdroj: Bohemia Interactive

S.O.G Prairie Fire je, stejně jako Global Mobilization nebo ještě nevydaná ČSLA, takzvané Creator DLC, tedy DLC, které není od originálního autora hry. DLC vyvíjí studio Savage Game Design, to vzniklo v roce 2017 a specializovalo se na mody z období vietnamské války. Členové studia jsou zároveň částečně autoři modu Unsung, který do hry přidával obsah právě z této války. Na rozdíl od modu se však v DLC vyskytují mnohem kvalitnější textury a obecně více obsahu. Na DLC se navíc podílejí lidé z Vietnamu, kteří se o tuto část historie zajímají.

Co bude nové DLC obsahovat ?

Rozšíření přidává do hry mapu o velikosti 300 km2, čtyři nové frakce a přes 50 zbraní a vozidel. Čeká na nás také kampaň o šesti misích až pro čtrnáct hráčů, ve které budeme hrát za průzkumný tým MACV-SOG. Dále nás čeká čtrnáct scénářů, z toho devět pro více hráčů, které se zaměřují na oficiální herní módy – End game, Zeus a Escape.

Zatím nejsou žádné zprávy o tom, kdy přesně bude Arma 3 Creator DLC k dispozici na Steamu, ale očekávaný termín je léto 2021. V den vydání navíc studio oznámilo, že vydá na Steam Workshop balíček kompatibility. Ten umožní hráčům hrát na multiplayerovém serveru, který využívá rozšíření, i když oni sami DLC nevlastní. Přístup k mapě, kampani a scénářům však zůstane exkluzivní pouze pro vlastníky tohoto rozšíření.


Článek pro Gaming Professors napsal Zdeněk Brhel

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.