Baldur's Gate 3 – sviť na cestu

Nový Baldur's Gate 3 slaví jeden úspěch za druhým

6. 8. 2023
Zdroj náhledu: Larian Studios

Vývojáři nového dílu Baldur's Gate 3 mohou být se startem své hry opravdu spokojeni. Zatímco před pár dny dokázalo toto RPG přitáhnout v jednu chvíli více než 550 000 hráčů, dnes byl tento rekord opět překonán. V době psaní tohoto článku se ve hře nachází 679 994 souběžných hráčů, přičemž absolutní vrchol ze stejného dne činí 712 281 hráčů. Jak se zdá, o Baldur's Gate 3 je opravdu velký zájem a toto číslo pravděpodobně bude co nevidět opět překonáno.

Baldurs Gate 3 - rekord

Absolutním rekordmanem v historii Steamu je nicméně stále Counter-Strike: Global Offensive, který běžně hraje více než jeden milion hráčů současně. Dokáže se snad BG 3 k tomuto číslu někdy přiblížit? No, uvidíme. Titul si každopádně u hráčů vede skvěle, což dokazuje 95 % kladných recenzí na Steamu, kde hru ohodnotilo již 30 000 hráčů.

Za měsíc se nicméně může hra pokusit o další úspěch, protože ji čeká vydání na konzoli Playstation 5, které přijde 6. září.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.