Warhammer 40,000 Boltgun - Cover

Nový gameplay trailer ukazuje Warhammer 40 000: Boltgun jako boomer shooter využívající moderní technologie

12. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

V posledních několika letech můžeme sledovat zajímavý jev. Střílečky z pohledu první osoby postupně vyklízejí prestižní segment AAA produkce, ale na druhé straně se jim náramně daří na indie scéně, kde nabírají podobu boomer shooterů – her těžících z hratelnosti titulů, které stály na samém počátky žánru. Přesně do této kategorie spadá i velmi nadějně vypadající Warhammer 40 000: Boltgun, jenž se čerstvě představuje novým gameplay trailerem.

Nový přírůstek mezi hry ze světa Warhammeru je vystavěný na Unreal Enginu a využívá množství moderních grafických efektů, nicméně pixelovatou stylizací a nahrazením 3D modelů nepřátel 2D sprity odkazuje k žánrovým klasikám z poloviny 90. let minulého století. Kombinaci moderních a starosvětských postupů vývojáři z malého britského studia Auroch Digital slibují i v oblasti hratelnosti a level designu. Jednání nepřátel má být například kontextuálně závislé na konkrétní situaci, a nikoli řízené předem daným souborem pravidel, jako tomu bývalo u klasických stříleček. Stejně tak i spawnování protivníků na mapě má být částečně procedurálně řízené. Pojetí traileru zároveň slibuje také množství nadsázky a humoru. Warhammer 40 000: Boltgun vyjde již 23. května na PC na všechny konzole 8. i 9. generace včetně Switch.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.