Tie-In Virtual Sports baseballové hřiště

Olympijské hry a Tie-In Virtual Sports

23. 4. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Na letošních olympijských hrách se bude konat série Tie-In Virtual Sports. V souladu s cílem Mezinárodního olympijského výboru „povzbudit rozvoj virtuálních sportů a dále spolupracovat s komunitami videoher“ se olympiáda letos dočká vůbec první herní série. Pod názvem Olympijská virtuální série se bude konat pět virtuálních verzí olympijských sportů v samostatné akci, která se uskuteční před zahájením samotné olympiády v červenci.

DOTA ani CS:GO se hrát nebude

K velkému zklamání herní komunity se však na olympiádě nebudou hrát oblíbené tituly DOTA nebo CS: GO, které nebyly do seznamu zahrnuty. Na hrách nebude ani mnoho špičkových sportovních simulátorů. Součástí celé akce však bude Konami eBaseball Powerful Pro Baseball 2020 ve spolupráci s World Baseball Softball Confederation, fitness aplikace Zwift spolupracující s Union Cycliste Internationale a Virtual Regatta spárovaná s World Sailing. Mezi jedním z významných titulů je na seznamu her Gran Turismo, které se zúčastnilo soutěže Fédération Internationale de l'Automobile pro soutěžní akci.

Zdroj: igdb.com

Svaly napumpujete veslováním

Zahrnuto je také veslování, které je namísto pojmenování vydavatele a hry uvedeno jako „otevřený formát“, což pravděpodobně znamená, že účastníci budou pouze používat standardní veslovací trenažér.  Na rozdíl od olympijských her, které jsme zvyklí sledovat, je olympijská virtuální série „sérií hromadné účasti“, která každému umožní soutěžit z domova za předpokladu, že má správný software nebo vybavení. Akce Gran Turismo například zve hráče slovy „Staňte se nejlepším závodníkem ve virtuálním světě a buďte korunováni ve vůbec první olympijské virtuální sérii!“

Zatím málo informací pro účast

Podrobnosti o tom, jak se lidé mohou účastnit, vstoupit nebo jen sledovat, jsou však stále trochu mlhavé. Oznámení na olympijském kanálu uvádí: „Všech pět akcí OVS se bude lišit formou a koncepcí a budou fungovat prostřednictvím příslušné platformy vydavatelů sportu.“ 

Další informace o možnosti účasti, případně cenách na vybraných akcích budou oznámeny v pravý čas.  Olympijská virtuální série se má konat od 13. května do 23. června a skončí měsíc před olympijským zahajovacím ceremoniálem, 23. července.

Zdroj: www.gamespot.com

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.