Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - náhledovka

Polský vydavatel her Sniper: Ghost Warrior a Lords of the Fallen oznámil propouštění

20. 1. 2024
Zdroj náhledu: CI Games

Jako by toho nebylo málo. Koncem roku 2023 propustilo třetinu svých zaměstnanců vývojářské studio Boss Studios. Později se po krátkém čase opět ozval Embracer Group, který oznámil snižování stavů v Lost Boys Interactive, a v posledních dnech se také hovoří o zkáze Piranha Bytes, tvůrců série Gothic či Elex. Bohužel se však nejedná jen o tyto společnosti, které byly nuceny oznámit propouštění. Podobný krok nyní udělal i polský vydavatel CI Games, jenž má podle informací propustit až 10 % svých zaměstnanců.

Jako první přišel se zprávou magazín GamesIndustryBiz, který získal oficiální prohlášení od generálního ředitele Marka Tymińského. Podle něj je snižování stavů nutné pro obchodní stabilitu a sílu společnosti. Také dodal, že CI Games plánuje i v budoucnu další změny ve firmě. První zmínky o propouštění přišly už v době, kdy se s touto skutečností svěřili zaměstnanci společnosti na sociální síti LinkedIn. Podle reakcí zaměstnanců se zdá, že se propouštění dotklo také vývojářských studií HEXWORKS (Lords of the Fallen) a Underdog Studio (Sniper: Ghost Warrior Contracts 2). Uvidíme, jestli se propouštění nějak zásadně dotkne budoucnosti těchto sérií.

Snižování zaměstnanců je nicméně v CI Games velkým překvapením, jelikož poslední Lords of the Fallen, reboot původní hry z roku 2014, byl na své poměry docela úspěšným projektem. Během prvních dnů dokázal titul prodat přibližně jeden milion kopií, takže se nedá říct, že by šlo o prodělečnou hru. Uvidíme jak se bude situace dále vyvíjet a zdali propouštění nebude mít vliv na nějaké budoucí hry, například Sniper: Ghost Warrior Contracts 3, který by údajně měl být oznámen ještě letos. Také nevíme přesný počet propuštěných zaměstnanců, avšak je asi jasné, že CI Games není úplně malou společností.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.