Paradise Lust – jako Leisure Suit Larry

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Nedávno jsme pro vás recenzovali počin Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice, jenž je zábavnou adventurou plnou sexuálních narážek a vtípků. Přesně to nabízí i Paradise Lust, v kombinaci s hromadou logických skládaček. Ostatně s Leisure Suit Larrym má společné i sbírání, kupování věcí a animované ztvárnění. Podobně je na tom také hra Perky Little Things, minimálně co se jejího kresleného zpracování týče. I když je Paradise Lust, titul od Flexible Media, stále v předběžném přístupu, nabízí už nyní dostatek plnohodnotné zábavy na několik hodin.

Ztroskotáte na téměř pustém ostrově

Na začátku hry se ocitnete v roli mladého muže, kterého si, jak už to ve hrách podobného ražení bývá, sami pojmenujete. Vymýšlíte jméno i příjmení a doporučuji se řádně zamyslet, protože na tento váš výtvor budete koukat po celou dobu hraní. Věřte mi, těch dialogů, na kterých je titul založen, vás čeká tolik, že hloupé jméno začne velice rychle otravovat. Jména jsou vůbec zvláštním bonusem celé hry, protože všechny postavy si můžete pojmenovat podle své fantazie. V Paradise Lust na vás čekají především dívky, proto si připravte příručku holčičích jmen. Nebudete-li chtít jména dívkám vymýšlet sami, můžete samozřejmě potvrdit automatický výběr, ale lépe si k nim vybudujete vztah, když se této role zhostíte sami.
Příběh začíná tím, že se, jako v mém případě Moribundus (ano, proto vím, jak je důležité vybrat normální jméno), vydáte na mořskou plavbu, kde máte pracovat jako barman na luxusní lodi. Osud tomu chtěl a vaše loď ztroskotala. Probudíte se na pláži, dezorientovaní, ale velice brzy objevíte ztroskotanou loď, najdete první přeživší dívku a vaše cesta za záchranou začíná.
Každá z dívek, kterou najdete, má své vlastní pohnutky, tužby, sny a talent. Prakticky se už od začátku tvoří menší kolonie, která se snaží přežít na pustém ostrově. Ten ale není tak opuštěný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kromě vaší lodi je k nalezení i zničený luxusní hotel či technická kontrolní stanice, které vám budou pomáhat s materiálem k přežití i s nalezením cesty domů.

Vypadá to, že vaše postava se domů nechystá

Paradise Lust je momentálně v předběžném přístupu a trvalo mi cca pět hodin dojít k jeho konci. Příběh ustupuje ostatním prvkům ve hře, především hromadě logických hádanek, které vás budou posouvat dále. Začínáte jednoduchým skládáním obrázků a sbíráním listů, ale pokračováním v „příběhu“ se hra komplikuje a ke konci momentální fáze Paradise Lust jde už o docela složité puzzly. Pokud se ale nebudete chytat, hra nabízí tlačítko skip – jakmile na něj kliknete, hádanka se vyřeší bez vaší pomoci a vy i přesto postoupíte dál.
Ostrov se rozšiřuje také v lokacích. Začínáte u lodě, následně se posunete k laguně a jejímu okolí, objevíte resort, přemístíte se k útesu a poté dál do džungle. Lokace jsou si sice velmi podobné, nicméně čím dále se ve hře dostanete, tím více mezi nimi pendlujete a postupně se zvyšuje obtížnost.
Na většinu úkonů, které bude nutné splnit, potřebujete určité vybavení. Jakmile postoupíte v příběhu dostatečně daleko, dá se zakoupit u jedné z dívek – prsaté recepční z resortu. U té se platí speciálními mincemi, doslova se jim říká SexCoins. Jejich hodnota je docela vysoká a získat se dají jen tvrdou prací nebo prodejem věcí, které naleznete na ostrově. Já jsem našel jen pár možností k prodeji. První jsou banány, které rostou u kontrolní stanice a dají se sklízet. Druhou je prodej ulovených ryb. Ano, Paradise Lust nabízí jednoduché rybaření, respektive nahození udice a čekání, než k háčku připluje ryba. Každá má jinou hodnotu, ale je to nejrychlejší cesta, jak si vydělat SexCoiny.
Vaše postava má ještě navíc jednu zvláštní zálibu: umí dobře malovat. Většinu dívek vodí na zvláštní místa, kde z nich maluje přisprostlé sci-fi postavy. Zní sice podivně, ale dobře to vypadá a vy máte omalovánku, která vás vždy jako herní bonus zabaví.

V Paradise Lust pociťujete únavu

Mysleli jste si, že budete jenom skládat hádanky, kupovat si věci a cestovat po ostrově? Ani náhodou. Každá dívka, než vás pustí do kalhotek, bude chtít, abyste pro ni něco udělali. Musíte stavět dům z bambusů, opravovat vířivku, otevřít si bar, opravit motor lodi, zajistit na ní elektřinu, to samé udělat i v resortu nebo postavit most či spravit rádio. To vás bude stát životní energii, která se počítá na procenta. Vždy na konci dne musí váš hrdina přejít k tvrdému spánku. Ten mi připomněl Dračí doupě, spánek řeší každý problém. Po probuzení je vždy znova plný energie na další činnost.
Ironií je, že i flirtování a poznávání dívek stojí energii a v prvních částech hry strávíte pár dní jenom povídáním si a spaním, především když u dívek „soutěžíte“ o srdíčka, která u nich sbíráte. Pokud se jim vaše taktiky nelíbí, objeví se kolem nich srdíčka zlomená. Nikdy sice neklesnou pod určitou hranici, které s nimi dosáhnete, tedy 25, 50, 75, ale stupňovat vzájemné vazby je vyčerpávající samo o sobě. Není se čemu divit, že to vyčerpává i postavu.
Existují zde koníčky, které během dne mohou energii obnovit. Jedná se o cvičení, ať už jde o protahování, jógu, či popíjení po nocích ze společných zásob vína. Nemusíte řešit hladovění ani žízeň. Hra to po vás nevyžaduje a můžete si představit, že ostrov je jedna velká potravinová banka.
Po celou dobu hry plníte několik úkolů najednou. Nestačí dělat jenom věc A, ale děláte zároveň i B, C, D a E. V jeden moment můžete mít rozjetých klidně devět úkolů. Není to však otevřený svět, spíše jen velké množství všech činností zároveň.
Celou dobu jsem si tuto informaci šetřil. Hra vám nabídne hned jedenáct dívek, se kterými se budete moci intimně sblížit. Sexuální scény jsou pak samy o sobě velice jednoduché, povětšinou se točí kolem orálního a vaginálního sexu, nicméně postavy se zaměřují především na dění kolem. Jednu tedy dívku vzrušuje, když souložíte s jinou, jiná má ráda role-play a třetí zase povídání o přírodě a umění. To se promítá do vaší úspěšnosti s nimi.
Většina pohlavního styku je překvapivě prokecaná, a to ne zrovna nějakými sexy průpovídkami. Konkrétně v jedné ze scén si jedna z dívek chtěla povídat o fyzice. Je to takové prazvláštní, když vaše hlavní postava předvádí životní výkon a ona se chce slečna bavit úplně o něčem jiném. Jinak to samozřejmě funguje u role-playe. Celkově to je velmi rušivý element během sexuálních radovánek, ve kterých jinak animace předvádí precizní záběr na detail akce.

Graficky je hra velmi dobře provedená, není si absolutně na co stěžovat. Animované zpracování, které připomíná právě Leisure Suit Larryho, je více než vyhovující. Překvapivě i právě scény lechtivé kategorie díky ní vypadají obstojně. Je to sice nesrovnatelné s hrami jako Come Home nebo Mystwood Manor, ale působí to více nevinně a zároveň vám Paradise Lust ukazuje, že je tu i jiný prvek než konstantní souložení.

Hudba ve hře zní jako porno z osmdesátých let. Upřímně, není to fajn. Připadáte si, jako kdybyste narazili na velice starou videokazetu, u které přemýšlíte, co je to vlastně před vámi za výrobek, s výsledkem, že se jedná o něco na dnešní dobu absolutně nepoužitelného, respektive neposlouchatelného. V Paradise Lust navíc není dabing, což v případě, když se ve hře nachází velké množství dialogů, vede jen k tomu, že budete většinu konverzací přeskakovat. Je jich tam HROMADA a více než většina z nich neříká vůbec nic zajímavého. Výjimkou jsou ale sexuální scénky, tam je to hlasité až příliš.
GP uvozovky

Paradise Lust představuje kvalitní logickou a erotickou hru. Kdyby nebyl hlavním tématem sex s něžným pohlavím, rozhodně by stálo za to příběh postavit jen na louskání puzzlů. Vizuál celého navíc nabádá k maximálnímu využití všech, ač skromných, velice pečlivých možností, které titul nabízí. Bohužel chybějící dabing, systém únavy, který je lehce nesmyslný, a velice DLOUHÝ start Paradise Lust sráží dolů. Jinak to mohla být perfektní hra, přičemž je zatím stále v předběžném přístupu.

Klady

logické hádanky
sexuální scény
jednoduchá animovaná grafika
rozmanitost lokací
dost dívek ke sblížení
místy zajímavé dialogy
úchylky všech možných druhů
v případě bezradnosti můžete hádanku přeskočit
hrdinova záliba v malování

Zápory

neuvěřitelně dlouhý start
moc činností v jeden čas
žádný dabing
zastaralý soundtrack
upozaděný příběh
0

Doporučujeme

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn