Ve spolupráci se studiem Pink Troubadour oznámilo vydavatelství BoardBros lokalizaci hry Kinoboj. Oznámení bylo překvapením pro návštěvníky prvního ročníku Mighty Meetu, události komiksového nakladatelství Mighty Boys. Komorní akce s hojným zastoupením deskovek v Riegrových sadech v Praze začátkem června. Krom Pink Troubadour a Boardbros jste mohli prohodit pár slov i s Martinem z Old Dawg, lidmi z TT Games nebo Alešem z Jouobcastu.
Kinoboj je původní českou hrou multitalentovaného Michala Peichla. Toho můžete znát díky titulům Čarodění, Akvárko nebo chystané novinky Forestry. Jako ilustrátor se postaral o krásnou vizuální stránku mnoha her, nejraději se kochám jeho prací ve hře Atol nebo Galileo Galilei.
V deskové hře Kinoboj (ano, také mi v hlavě zní úvodní song pořadu Kinobox) se stanete majitelem kina. A samosebou chcete, aby právě vaše kino bylo tím nejvyhlášenějším v širokém okolí. V průběhu hry postupně zahrajete dvanáct karet. Buď je jako nový film s určitým efektem zařadíte do programu kina, použijete jako technické vybavení, nebo přilákáte jako diváka s konkrétními požadavky. Efekty na kartách mohou ovlivňovat i vaše soupeře. Je tedy velmi důležité správně nakombinovat žánry s chutí diváků a chytře využívat speciálních efektů. Pokud divákům vyhovuje program, bodujete. Kdo má víc popcornu, tedy vítězných bodů, vítězí!
Ilustrace z pera Danny Pavlova v náznacích odkazují na mnohé ikonické scény napříč žánry. Hra je určena pro 1 – 5 hráčů od 8 let. Jedna partie vám zabere 20 – 42 minut. Protože 42 je odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec.
Jako velká fanynka BoardBros si určitě Kinoboj (v angličtině Movie Fight) nenechám ujít, už jen pro ten odkaz na Stopařova průvodce po Galaxii. Navíc mám v oblibě hry, kde můžete různým způsobem využívat karty a kombinovat efekty a požadavky na nich. Dalším plusem je, že pravidla vysvětlíte do pěti minut. Zkusíte také odhalit, na jaké filmy hra odkazuje?
Zdroj: BoardBros