GameScent – úvodka

Pociťte vůni videoher díky zařízení GameScent

12. 3. 2024
Zdroj náhledu: gamescent.com

Od automatů přes stolní počítače až k virtuální realitě. Vývoj videoher se každým dnem žene zběsile kupředu a stále více se daří probourávat čtvrtou stěnu. Hry zaměstnávají naše smysly, co se týče zraku, sluchu a částečně i hmatu skrze haptickou odezvu. Už delší dobu se však vývojáři snaží do procesu zapojit i chuť nebo čich… a právě to se daří zařízení s názvem GameScent. Tuto šestistěnnou krabičku snadno připojíte k jakékoliv konzoli, počítači či platformě a umělá inovativní inteligence se postará o zbytek. Dokáže totiž v reálném čase zachytit zvukové signály, které rozpozná, a podle toho samovolně uvolní příslušnou vůni odpovídající dění na obrazovce. Výrobce si od toho slibuje větší vtažení do hry a tím pádem hlubší, intenzivnější a realističtější zážitek pro konečného konzumenta.

GameScent – přední strana
GameScent – bez krytu
GameScent – vypouštění vůní

Zdroj: gamescent.com

Vytvořit vícesmyslovou cestu vám pomůže balíček speciálních vůní, v němž si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak voní střelba, exploze, les, bouřka, závodní auta (směs paliva, pneumatik a asfaltu) a čistý vzduch neutralizující veškeré aroma po skončení herní seance. Brzy by se základní nabídka měla rozšířit o pach krve, oceánu, sportovní arény a čerstvě posečené trávy. Vůně lze snadno vyměnit, ale do základní krabičky se jich vměstná maximálně šest najednou. Je nadmíru jasné, že nabídka se do budoucna bude nadále rozšiřovat, protože komunita už nyní firmě poskytuje dostatek zpětné vazby, oč by měla zájem. Pochopitelně ne všichni z vynálezu jsou nadšení a najdou se i tací, pro které GameScent představuje spíše zbytečnost a rušivý efekt.

Určitě se budete ptát, kolik taková sranda stojí. Kupodivu vám nezruinuje peněženku ani vás nezadluží do konce života. GameScent se už nyní dá pořídit za 149,99 $, což je v přepočtu cca 3 500 korun českých bez poštovného a balného. K dostání je prozatím na oficiálních webových stránkách Amazonu, BestBuy a Gamestop. Součástí balení je kromě zařízení a vůní také vše potřebné k zapojení zařízení k všemu hernímu dělu.

GameScent pochopitelně lze zapojit také k televizi a užívat si jeho funkce například při sledování filmů. Možnosti jsou omezené pouze vůní, kterou v krabičce zrovna máte.

Zdroj: TZ

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.