Farming Simulator 22 - PRO Compact

Precizní farmaření pro Farming Simulator 22

3. 4. 2022
Zdroj náhledu: Giants Software

Švýcarská společnost Giants Software do své hry Farming Simulator 22 vydá 19. dubna 2022 bezplatné DLC Precision Farming zpřístupněné prostřednictvím oficiálního ModHubu na PC a konzole.

Precizní neboli přesné zemědělství umožní hráčům pozorovat půdu, projekt je iniciovaný značkou John Deere a financovaný společností EIT Food, přední evropskou iniciativou pro potravinové inovace, která má upozornit na udržitelné technologie v zemědělství.

Zdroj: Giants Software

Nové funkce precizního zemědělství

  • Plodinové senzory
  • Environmentální skóre
  • Variabilní rychlost setí
  • Regulace plevele s proměnlivou dávkou
  • Hnojení s proměnlivou dávkou
  • Nákup půdní mapy
  • Posyp minerálním vápnem s proměnlivou rychlostí 
  • Ekonomická analýza 
  • Variabilní rychlost setí 
  • Odběr vzorku půdy a výnosová mapa

Zdroj: Giants Software

Zatímco zaměření nového DLC Precision Farming Free spočívá na zcela nových herních mechanismech, přináší zpět i typy půdy, vzorkování půdy, hnojení s proměnnou rychlostí a také ekonomickou analýzu. Nejen to, ale rovnou je zlepšuje. Pokud nemůžete nebo nechcete věnovat čas odebírání vzorků půdy zcela sami, můžete nyní získat mapy půdy přímo od poskytovatele služeb.
Některé funkce vám budou znít povědomě – napříklady typy půdy, vzorkování půdy, hnojení s proměnnou rychlostí a ekonomická analýza. Ty byly k dispozici již v počáteční verzi pro Farming Simulator 19 a některé z nich vývojáři vylepšili, aby optimalizovali zážitek.

Zdroj: Giants Software

Používání hnojiva je také efektivnější: Aplikovaná dávka se vypočítá na základě aktuální rychlosti vozidla, takže vždy aplikujete správné množství na hektar, bez ohledu na to, jak rychle jedete. Přidána byla také předvolba v automatickém režimu při aplikaci hnojiva. Umožňuje vám vybrat rostlinu předem.

Zdroj: Giants Software

Pro novou verzi DLC Precision Farming vývojáři přidali možnost zakoupit si půdní mapy. Místo toho, abyste odebírali vzorky půdy za účelem zvýšení výnosu sami, můžete si od poskytovatele služeb zakoupit mapu obsahující všechny potřebné informace, jako je typ půdy, hodnoty pH a obsah dusíku. To vám ušetří spoustu času. Biomasa i obsah živin v plodinách se na každém poli liší i sezónně. Abyste zvládli obsah dusíku ve svých plodinách, musíte jej měřit a podle toho aplikovat hnojivo. Použití snímače plodin vám pomůže dosáhnout nejvyššího skóre dusíku ve vašem celkovém environmentálním skóre. Pokud nepoužíváte snímače plodin, bude váš výnos v některých částech pole nižší. Plodinové senzory a software běžící na pozadí vypočítají množství dusíku, které je potřeba k uvolnění plného výnosového potenciálu plodiny, a zobrazí výsledky na mapě dusíku aplikované na každé pole – mapu si můžete prohlédnout v nabídce. Na základě této mapy pak všechna rozmetadla hnojiv automaticky aplikují správné množství hnojiva.

Zdroj: Giants Software

K dispozici jsou dva senzory. Jeden je „aktivní“, ISARIA PRO Active, a jeden „pasivní“, ISARIA PRO Compact. Aktivní senzor je namontován před traktorem. Má pulzující zdroj světla a lze jej používat ve dne i v noci.

Zdroj: Giants Software

Pasivní snímač PRO Compact je namontován na zrcátkách v kabině a ke svému fungování vyžaduje denní světlo – v noci jej nelze použít. Po instalaci DLC bude k dispozici u prodejce jako konfigurace pro všechny traktory.
Senzory lze použít pouze tehdy, když má plodina dostatek zelených listů, aby senzor detekoval rozdíly. U obilí, jako je například pšenice, je nejlepší čas použít senzor při aplikaci minerálních hnojiv na jaře.

Projekt financovaný EIT Food si klade za cíl poskytnout znalosti o technologiích udržitelného zemědělství. Implementace Precision Farming v globálním fenoménu videoher Farming Simulator je jedním z mnoha kroků EIT ke zvýšení povědomí.
Součástí projektu jsou různí další partneři z Evropské unie: Univerzita v Hohenheimu (Německo), Univerzita v Readingu (Velká Británie), Grupo AN (největší obilné družstvo ve Španělsku) a Polský Institut pro reprodukci zvířat a výzkum potravin Akademie věd spolupracují na propagaci této technologie.


Novinku pro Gaming Professors napsal Luděk Novotný.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.