Zaklínač

Zaklínač od Netflixu skončí po páté řadě

21. 4. 2024
Zdroj náhledu: Netflix

Pád ve sledovanosti na pár desítek procent od první série? Žádný problém. Mám teorii, že showrunnerka Lauren Schmidt-Hissrich má nějaké tajemství na jednoho z finančních ředitelů globálního streamera z Netflixu. Ono jako kolik seriálů bylo zrušeno, a to měly daleko lepší čísla než Zaklínač. Nicméně nebudeme zabrušovat, abychom nemuseli vybrušovat, a rovnou se pustíme do hlavní zprávy. Je oficiálně potvrzené, že čtvrtá a pátá série seriálu Zaklínač budou natočeny najednou a zároveň půjde také o poslední dvě série, čímž sága skončí. 

Samozřejmě už bez Henryho Cavilla. Ten odešel z neznámých důvodů, a tak nám zůstává hromada spekulací, proč to vlastně udělal a opustil roli, na niž se těšil celý život. Každopádně se role Geralta z Rivie chopil překvapivě Liam Hemsworth, jehož nikdo v této roli nečekal, a ten s Freyou Allan (Ciri), Anyou Chalotrou (Yennefer) a Joeym Bateym (Marigold) dohraje seriál.

Momentálně to vypadá, že čtvrtá řada zpracuje knihy Křest ohněm a Věž vlaštovky, tedy třetí a čtvrtý díl ságy, a Paní jezera jakožto nejtlustší kniha bude zpracována jako poslední. Nicméně to není potvrzené a vzhledem k tomu, jak vlastně tvůrci adaptují předlohu, je to stejně úplně jedno. Casting se ale velice rozrostl především o další dva důležité nováčky do party, neboť Danny Woodburn ztvární trpaslíka Zoltana a Laurence Fishburne upíra Regise.

Z návratů jsou také potvrzení Triss (Anna Shaffer), Radovid (Hugh Skinner), Keira (Safiyya Ingar), Vilgefortz (Mahesh Jadu), Sabrina Glewissig (Therica Wilson-Read), Emhyr var Emreis (Bart Edwards), Dijkstra (Graham McTavish), Philippa Eilhart (Cassie Clare) či Milva (Meng’er Zhang). Čtvrtá řada seriálu zatím nemá stanovené žádné datum vydání ani jiné termíny. S největší pravděpodobností se dočkáme čtvrté řady příští rok a páté v roce 2026. Uvidíme tak další pád ve sledovanosti? Nachystáme si nový hate? Řekne Andrzej Sapkowski zase nějakou perličku? Nechme se překvapit. Jedno je ale jisté, marketingový tým Netflixu dělá sakra dobrou práci, protože ta čtená zkouška vypadá vážně skvěle.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.