Silent Hill 2 – logiášek pyramid

Původ Pyramid Heada v Silent Hill 2?

6. 11. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Silent Hill a Dead Space jsou podle mého názoru jedny z nejlepších psychologických hororových sérií vůbec, proto k nim mám zvláštní vztah. To je též důvod, proč mě velmi potěšilo potvrzení v říjnu loňského roku, že se pracuje na remaku Silent Hill 2. Stejně jako většina fanoušků jsem byl nadšený z informace, že studio Bloober Team, které remake vytváří, se bude držet originální hry.

Pro hráče, kteří neznají Silent Hill 2 – ujmete se role Jamese Sunderlanda, který přijíždí do stejnojmenného města poté, co obdržel dopis od své zemřelé manželky. Během tajuplné cesty prozkoumávají hráči různé lokace, řeší hádanky a bojují s nepřáteli. Postupně se rovněž odhaluje Jamesova minulost a jeho vztah s manželkou. Silent Hill 2 je známý pro svou hutnou atmosféru, která je plná temnoty, ticha a napětí. To je taky jeden z důvodů, proč je dodnes považován za nejlepších dílů série.

Zahraniční obchod Best Buy na svých webových stránkách nabízí možnost předobjednání Silent Hill 2 Remake, na čemž by nebylo nic zvláštního. V popisku u hry se ale uvádí, že se vrací oblíbená postava, Pyramid Head, že nás čeká speciální příběh zaměřený na původ této děsivé osobnosti a že si za něj budete moci zahrát. Podle těchto informací tedy bude Pyramid Head hratelnou figurkou v temné premise a zároveň se dozvíme více o jeho původu. Tato kombinace zní perfektně, ale zároveň přináší určitou nejistotu, neboť se jedná o fiktivní bytost. Pyramid Head je symbol Jamesových vnitřních démonů a tužeb, což ho činí jednou z nejvýznamnějších a nejděsivějších postav. Proto je těžké si představit, jak by vyprávění o jeho originu mohlo fungovat a zapadat do konceptu druhého dílu.

Uživatel s přezdívkou @bobvids na svém profilu na Twitteru zveřejnil příspěvek s výstřižkem z obchodu Best Buy, v němž zvýraznil slova týkající se původu postavy Pyramid Heada. Tuto informaci okamžitě zaznamenalo mnoho fanoušků, čímž se příspěvek stal virálním. V době psaní článku měl přes dvě stě padesát tisíc zobrazení a čtyři sta retweetů. Další uživatel Twitteru @CaseyExplosion komentoval situaci slovy: „Myslím, že postava Pyramid Heada nepotřebuje vysvětlení svého původu. Přílišné vysvětlování může poškodit dobré vyprávění. Je v pořádku nechat věci nevysvětlené a nejednoznačné.“

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.