Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart dorazí po dvou letech na PC

1. 6. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Sony, konkrétně její divize Playstation, oficiálně oznámila, že exkluzivita Ratchet & Clank: Rift Apart dorazí toto léto na počítače.

Série Ratchet & Clank má za sebou již pěknou řádku her a je až s podivem, že se prozatím žádná z nich nedostala na jiné platformy. Rift Apart tak bude vůbec prvním dílem ve dvacetileté historii, která opustí brány konzole Playstation a zavítá na PC. Titul na počítače dorazí již toto léto, konkrétně 26. července. Jen doufejme, že po ne moc povedeném portu The Last of Us Part I bude příchod na tuto platformu o něco méně problémový.

Ratchet & Clank: Rift Apart samozřejmě přinese různou škálu nastavení, včetně podpory ultraširokých monitorů 21:9, 32:9 a 48:9. Těšit se také můžeme na podporu klávesnice a myši a rovněž i na podporu funkcí NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2 a Intel XeSS. Počítá se rovněž s oficiálním využitím ray tracingu, a to konkrétně stínů a odlesků. Co se týče platforem, Ratchet & Clank: Rift Apart vyjde prostřednictvím služby Steam a Epic Games Store za cenu 60 euro.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.