Returnal fight

Returnal patch a oprava pro "vyvolené"

6. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Returnal má opravdu vysoké uživatelské hodnocení, nicméně ani tomuto veledílu se nevyhnul problém s ukládáním pozic. Nejnovější patch 1.3.4, který je nyní aktivní, opravuje většinu problémů s poškozeným ukládáním, ale přesto jsou data uložených pozic některých nešťastných hráčů nenávratně ztracena.

Pomoc, ale ne pro každého

Jak je uvedeno v poznámkách k patchi Returnal zveřejněných na webu HouseMarque, u některých uživatelů došlo k problémům s patchem 1.3.3, které vedly k poškození jejich uložených dat. Jakmile byl tento problém identifikován, Housemarque stáhl patch a vrátil hru zpět do dřívějšího stavu.  Jednalo se o pokus zabránit poškození uložených pozic u hráčů, kteří si patch 1.3.3 nestáhli. Nyní vývojáři vydali další patch, který problém vyřeší a nepoškodí ukládaná data hráčů, ale nebude fungovat u každého.

Ostatní hráči, kteří se s problémem setkali, mají bohužel své pozice nenávratně pryč. Chyba aktualizace 1.3.3 je prakticky „vnitřně“ efektivně smazala. Pokud tedy vaše uložená pozice má velikost 0 kB, patříte mezi skupinu těchto nešťastníků.

Zdroj: igdb.com

„Naděje umírá poslední“

Naděje však umírá poslední. Pokud patříte mezi zmíněné „nešťastníky“, pak máte ještě poslední naději a tou je obnovení záložního uložení PS+, pokud tedy máte tuto funkci k dispozici. Tato naděje bude fungovat, pokud vaše cloudové uložení nebylo přepsáno. Jinak si budete muset vychutnat hru Returnal od začátku.

Zdroj: gamesradar.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.