Returnal patch a oprava pro „vyvolené“

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Returnal má opravdu vysoké uživatelské hodnocení, nicméně ani tomuto veledílu se nevyhnul problém s ukládáním pozic. Nejnovější patch 1.3.4, který je nyní aktivní, opravuje většinu problémů s poškozeným ukládáním, ale přesto jsou data uložených pozic některých nešťastných hráčů nenávratně ztracena.

Pomoc, ale ne pro každého

Jak je uvedeno v poznámkách k patchi Returnal zveřejněných na webu HouseMarque, u některých uživatelů došlo k problémům s patchem 1.3.3, které vedly k poškození jejich uložených dat. Jakmile byl tento problém identifikován, Housemarque stáhl patch a vrátil hru zpět do dřívějšího stavu.  Jednalo se o pokus zabránit poškození uložených pozic u hráčů, kteří si patch 1.3.3 nestáhli. Nyní vývojáři vydali další patch, který problém vyřeší a nepoškodí ukládaná data hráčů, ale nebude fungovat u každého.

Ostatní hráči, kteří se s problémem setkali, mají bohužel své pozice nenávratně pryč. Chyba aktualizace 1.3.3 je prakticky „vnitřně“ efektivně smazala. Pokud tedy vaše uložená pozice má velikost 0 kB, patříte mezi skupinu těchto nešťastníků.

Returnal cave exploration

Zdroj: igdb.com

„Naděje umírá poslední“

Naděje však umírá poslední. Pokud patříte mezi zmíněné „nešťastníky“, pak máte ještě poslední naději a tou je obnovení záložního uložení PS+, pokud tedy máte tuto funkci k dispozici. Tato naděje bude fungovat, pokud vaše cloudové uložení nebylo přepsáno. Jinak si budete muset vychutnat hru Returnal od začátku.

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn