Rockstar Launcher- náhled

Rockstar Games Launcher přestal fungovat se staršími verzemi systému Windows

8. 2. 2024
Zdroj náhledu: Rockstar Games

Pokud z nějakého důvodu stále používáte starší operační systém Windows 7 nebo 8, můžete mít problém se spuštěním a také s aktualizacemi některých her od Rockstar Games. Tato společnost totiž přestala ve své aplikaci Rockstar Games Launcher oficiálně tyto starší verze podporovat a doporučuje hráčům přejít na některou z novějších verzí Windows 10 nebo 11.

Před nedávnem se pro stejný krok rozhodl také Valve, který konkrétně přestal pro Windows 7 a 8 nabízet aktualizace herního klienta Steam. Oficiálně by měl být Steam i na těchto starších verzích nadále funkční a většinu her s největší pravděpodobností bude možné hrát i nadále. Valve však nijak negarantuje kompatibilitu, a dokonce se rozhodl ukončit také veškerou podporu v případě problémů. Ani v tomto případě tak posledním uživatelům nezbude jiná možnost než svůj operační systém aktualizovat na novější verzi.

Rockstar šel však v tomto případě o něco více do extrému a svého herního klienta udělal pro starší operační systémy téměř nefunkčním. Dokud uživatelé neaktualizují na Windows 10 nebo 11, nebude možné jakoukoliv hru závislou na Rockstar Games Launcher spustit ani aktualizovat. Tento krok se nicméně nelíbí některým hráčům, kteří jsou v různých diskuzích rozděleni na dvě skupiny. Ta první rozhodnutí podporuje s argumentem, že používání starších verzí systému může představovat určité bezpečnostní riziko. Na druhé straně jsou ale hráči, kteří mají rádi svoje pohodlí a přechod berou jako nucený. Velmi brzy se tak Windows 10 a 11 stanou jedinými podporovanými systémy, jelikož lze očekávat, že brzy se k Valve a Rockstaru přidají i další společnosti.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.