Mistborn – úvodka

Série Mistborn získá příští rok i deskoherní podobu

24. 11. 2023
Zdroj náhledu: brotherwisegames.com

Zřejmě není moc fanoušků fantasy, kteří by neznali Brandona Sandersona, fenomenálního spisovatele, který zřejmě nikdy nespí. A podle množství knih, které neustále chrlí, ani nejí, nekoupe se a nechodí na procházky. Ve svých necelých 50 letech má velice úctyhodnou bibliografii, čítající desítky knih i povídek. Za zesnulého Roberta Jordana dokončil jeho magnum opus Kolo času, sám pak píše příběhy odehrávající se především v Kosmíru, fiktivním vesmíru, v němž je mnoho rozličných planet i příběhů k vyprávění. 

O jeho oblíbenosti svědčí i to, že když na počátku roku vytvořil kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter, ve které mohli podporovatelé získat čtyři tajemné nové romány, naprosto jí Kickstarter zbořil a vydělal téměř 42 milionů amerických dolarů. A to o románech nebylo dopředu známo nic. Je to zkrátka Pan Autor. Jedna z jeho fanoušky nejoblíbenějších sérií je bezpochyby Mistborn. A právě ze světa Mistborn se koncem příštího roku dočkáme nejen deskové hry The Mistborn Deckbuilding Game od vydavatelství Brotherwise Games. Ti se do Sandersonova Kosmíru vydali už s jednou z verzí hry Osud dobrodruha.

Informace, které jsou o hře prozatím známy, byly uveřejněny v exkluzivním článku na serveru Dicebreaker.com. Autorem hry bude jeden z mých oblíbenců John D. Clair. Ten stojí za peckami, jako jsou hry Space Base, Mystic Vale, Sázky, prosím! (česky chystá vydavatelství TLAMA games) nebo Ecos: První kontinent (česky chystá vydavatelství TTGames). Už jen díky jeho jménu na obálce The Mistborn Deckbuilding Game vypadá více než slibně.

Navíc ale vydavatelství slibuje, že se ve hře budeme moci vžít do role jednoho z hrdinů původní knižní trilogie a na vlastní kůži si tak vyzkoušet allomantické souboje. The Mistborn Deckbuilding Game bude jedním z klasických čistých deckbuildingových her, jako je například zakladatel žánru Dominion. Vaším cílem tak bude co nejlépe zoptimalizovat svůj balíček. Zajímavým prvkem, vycházejícím z tematické předlohy, bude spalování kovů na kartách pro spouštění nejrůznějších allomantických schopností.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.