Sifu – rvačka v klubu

Sifu míří na Steam

30. 12. 2022
 

Sifu je malá hříčka od nezávislého studia Sloclap, které nám představilo vynikající bojovku inspirovanou čínskou kulturou. Tento drobný projekt si během několika prvních dnů po svém vydání rychle získal mnoho fanoušků a není se čemu divit. Sifu je skvělá akční zábava (která se podívá i na filmové plátno), jejíž nekompromisní obtížnost vás dokáže udržet v napětí po značnou dobu.

Přestože je tento titul skvělý po vizuální i hudební stránce, měl jednu zásadní chybu, a tou bylo jeho spojení s Epic Games Store. Nechci, aby mé vyjádření vyznělo zaujatě vůči této platformě, nicméně mnoho lidí Epic nepodporuje a obecně této společnosti nepřeje. Právě v tomto bodě se objevil drobný problém, jenž dokázal rozzlobit poměrně dost hráčů. Tato bojovka totiž vyšla pro PlayStation, Switch a neslavný Epic Games Store.

Před několika dny zveřejnil Sloclap na YouTube video, ve kterém nás informoval o zbrusu novém režimu s názvem Aréna. Podle jeho názvu je snadné poznat, o co se jedná. Z uvedených informací vyplývá, že bude zpřístupněných devět zbrusu nových map, z nichž každá bude obsahovat unikátní výzvy a různé úrovně obtížnosti. Po splnění těchto výzev budou přístupné také další modifikátory, oblečení a cheaty. To nejlepší na tom je, že tato aktualizace přinášející Arény je pro všechny majitele hry zcela zdarma.

Nejdůležitější zpráva se objevila na konci samotného videa, kde nám bylo sděleno, že Sifu konečně vyjde na platformě Steam, což umožní přístup mnohem větší skupině lidí. Co se týče ceny a jednotlivých edic, v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné podrobnosti, ale při pohledu na webové stránky společnosti Epic lze titul pořídit za necelých devět stovek, z čehož by mohla vyplývat podobná cena, jaká se objeví na Steamu. Samozřejmě netvrdím, že tomu tak bude, nakonec může být částka o něco vyšší nebo nižší, koneckonců na konzoli stojí titul něco málo přes tisícovku.

Podle zprávy, kterou přinesl zahraniční časopis Gameinformer, se očekává, že Aréna bude k dispozici v březnu příštího roku, tedy v roce 2023. Tuto informaci je ovšem vhodné brát s rezervou, protože na oficiálním profilu hry ve službě Steam ani na webových stránkách vývojářů není uvedeno žádné datum. Je pravda, že lze najít roadmapu, podle níž se arény objeví ve druhém čtvrtletí, což by znamenalo, že se dostanou na scénu v lednu, březnu nebo až květnu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.