Slime Rancher 2 – Song of the Sabers

Slime Rancher 2 konečně přidává nový obsah

17. 2. 2023
Zdroj náhledu: Park Monomi

Ještě minulý rok jsme měli možnost nahlédnout na titul Slime Rancher 2, který v předběžném přístupu nedočkavým hráčům nabídl možnost se opět stát chovatelem roztomilých slizáčků, tentokrát ve zcela novém prostředí. Pokračování sází na již ověřené a fanouškům dobře známé mechaniky, ale přidává několik novinek, díky kterým druhý díl není jako přes kopírák toho prvního. To si ostatně můžete přečíst v naší recenzi. Slime Rancher 2 hned od vydání slavil velké prodejní úspěchy a je vidět, že se titul může chlubit velkou fanouškovskou základnou. Autoři ze studia Park Monomi však konečně přichází s první velkou aktualizací, jejíž obsah vykouzlí široké úsměvy všem, kteří už stihli prozkoumat prozatím dostupnou část kouzelného Rainbow Island.

Aktualizace s názvem Song of Sabers do hry přináší novou lokaci prehistorického zamrzlého ostrova Powderfall Bluffs. Jde o zasněžený biom a ukrývá něco, co jste ve Slime Rancher doposud neviděli. Abyste toto tajemství však mohli odhalit, musíte lokaci nejprve najít. Autoři se podělili o nápovědu: „Vchod do ní se nachází někde v údolí Ember…“ Ostrov je domovem unikátních Sabre Slimes a údajně by se zde měl nacházet ještě druh velmi vzácného slizáčka. Saber Slimes jsou masožravci, a tak velmi milují kuřata, ale ne jen tak ledajaká. Thundercluck jsou pro ně přímo pochoutkou a nenajdete je kde jinde než na Powderfall Bluffs.

Jelikož jde o prehistorický ostrov, samozřejmostí jsou i nové zdroje, jako například fosilie, vločky či sluneční míza. Tyto materiály rozšíří možnosti upgradů, a dokonce vám umožní vytvářet nové technologické nástroje i dekorace. Třešničkou na dortu je zběsilá koulovačka. Aktualizace samozřejmě přináší i opravy některých technických problémů a chyb. První velký balíček do hry přináší skutečně spoustu obsahu a vývojáři nás ujišťují, že budou i nadále usilovně pracovat na dalších novinkách. Slime Rancher 2 přesto stále nemá stanoveno datum, kdy by mohl opustit předběžný přístup, a achievement hunteři si na trofeje budou muset ještě nějakou chvíli počkat. Hru navíc až do 27. února pořídíte s 20% slevou.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.