Sony odkoupilo firmu Nixxes Software

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sony

Do už tak početné rodinky společnosti Sony Interactive Entertainment (SIE) přibyl další nový přírůstek – Nixxes Software. Nejedná se ovšem o nějakou známou firmu, protože byste jen těžko hledali jejich vlastní titul. Nixxes Software je přední holandská firma s dlouholetou tradicí nejen v pomoci jiným studiím s jejich vývojem, ale i v oblasti portování her na různé platformy. Právě díky nim si můžete na PC zahrát kousky jako Marvel’s Avengers, Shadow of Tomb Raider, Legacy of Kain, Deus Ex nebo například Thief.

„Velmi si vážím společnosti Nixxes a jsem nadšený, že se tento velmi zkušený tým stal součástí světové vývojové komunity SIE. Mají vášeň pro zlepšování her a poskytování co nejlepšího zážitku pro hráče. Nixxes bude silným přínosem pro každého v PlayStation Studios a pomůže našim týmům zaměřit se na jejich nejdůležitější cíl, kterým je vytváření jedinečného obsahu na PlayStation v co nejlepší možné kvalitě,“ řekl Hermen Hulst, vedoucí PlayStation Studios.

„Nemůžeme se dočkat, až se pustíme do práce. Jsme nadšení, že můžeme přenést naše technické a vývojové znalosti do společnosti, jako je PlayStation Studios. Těšíme se na spolupráci s některými z nejtalentovanějších týmů v oboru, abychom fanouškům PlayStation poskytli herní zážitky v nejvyšší kvalitě,“ řekl Jurjen Katsman, vývojář a ředitel pro vývoj v Nixxes.

volný překlad ze sie.com

Nixxes Software se však primárně zaměřuje na port různých titulů zejména na počítač, což fanoušky samozřejmě vede k otázce, zda se tímto krokem Sony v nejbližší době opravdu chystá některé své exkluzivitky dostat na tuto platformu. Zřejmě to nebude trvat dlouho a sami zjistíme, jestli jako Kratos půjdeme vybít všechny severské bohy nebo se po pláních ostrova Tsushima budeme prohánět pomocí myši a klávesnice.

Zdroj: sie.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn