Horizon Forbidden West – silný nepřítel

Jak vypadá Horizon Forbidden West

28. 5. 2021
Zdroj náhledu: Sony

Na včerejším State of Play sice nebyl Horizon Forbidden West oznámen pro PC, ale máme dobré důvody věřit, že se nakonec jednoho dne též objeví na oblíbené platformě.  Předchozí díl Horizon Zero Dawn býval také jen exkluzivní záležitostí pro PS4 a nakonec tři roky po vydaní dostal port na PC, kde podal obdivuhodný výkon. Podle prezentace Sony Investor poskytl tento port společnosti 250% návratnost její investice, což znamená, že společnost Sony má velmi dobrý důvod proto, aby tento počin zopakovala s pokračováním.

Stejně tak to bylo u Days Gone, který vyšel před pár dny a též získal dobré ohlasy. Na PC teď dostaneme také Uncharted 4.

State of Play ukazoval 20 minut ze samotné hry a musíme uznat, že vypadá velmi pěkně. Dostali jsme rychlý průzkum některých doplňků a změn ohledně toho jak se nový díl hraje. Jízdní souboje vypadají obtížněji, protože vaši nepřátelé můžou jezdit od malých robo dinosaurů až na velkých masivních mamutech. Ale o to větší výzva to bude. Nově byl do titulu přidán kluzák, protože každá nová hra potřebuje mít svůj vlastní kluzák.

Zdroj: Sony

Dostaneme nové bojové doplňky, například speciální pohyby a nové gadgety. Focus scanner, který zvýrazní místa, kde je umožněno volné lezení kdekoli v otevřeném světě. The Pullcaster je vystřelovací lano, které zrychluje lezení nebo vás může dostat z problémů. Další hračkou je Shieldwing, který vám umožnuje bezpečně sestoupit z výšek nebo vám napomůže při překvapujícím útoků na nepřítele. S potápěcí maskou můžete zůstat ponoření jak dlouho chcete, a díky tomu můžete plánovat jak se vyhnout obojživelným strojům nebo silným podvodním proudům.  Pro rychlé cestování po zemi budete využívat různé druhy strojů jako dopravní prostředek.

Podle Bena McCawa boj v Horizon Forbidden West klade velký důraz na taktizování a výběr boje hráče. Pro boj z blízka je oštěp dobrou volbou, existuje řada kombinací, které mají různé použití a efekty. Valor Suges přidává jedinečnou sadu speciálních schopností, kde jednu z nich lze použít ke sražení blízkých nepřátel. Vaše kopí může být nabito, aby vytvořilo efekt silného poškození, které může zabít silného oponenta.

Titul přinese i pár nových zbraní. Prak s granáty, co dočasně zastaví stroje. Luk, který bude likvidovat brnění strojům a odhalovat tak jejích slabá místa. Kouřové bomby zase oslepí nepřátelé. Můžete také použít zbraně, co sestřelíte ze samotných nepřátel. Hra má přinést mnohem více jedinečných zbraní, které můžete samozřejmě ještě vylepšovat na pracovním stole. Podle vývojářů budete muset být chytří a kreativní a zároveň využívat všechny bojové možnosti.

Zdroj: Pcgamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.