Stalker 2 – Logo

S.T.A.L.K.E.R. 2 zatím exkluzivně pro Xbox

6. 5. 2021
Zdroj náhledu: GSC Game World

PS5 a Exkluzivita pro Xbox

Nový S.T.A.L.K.E.R. je aktuálně ohlášen pro PC a Xbox Series X/S. Informace ohledně PS5 prozatím nikde nebyly zveřejněné. Proto se magazín GamingBolt v rozhovoru s vývojáři GSC Game World napřímo zeptal, jaké jsou plány s novou generací konzole od společnosti Sony. Podle jejich slov momentálně neexistují žádné plány pro uvedení titulu na PS5.„Zatím žádné plány," řekl vývojář.

„Vyjednali jsme možnosti s Microsoftem a viděli jsme pro značku několik dobrých příležitostí – včetně Game Pass."Na veřejnost se před pár dny dostal dokument ze soudního sporu Epic vs Apple, který proběhl v srpnu v roce 2020, kde je uvedeno, že S.T.A.L.K.E.R. 2 se chystá na poslední čtvrtletí letošního roku. Má se ale jednat o tří měsíční exkluzivitu pro Xbox. Na počítač by titul mohl vyjít společně v den vydání na Xbox, ale tato informace nebyla ještě ověřena, proto ji berte s rezervou.

Zdroj: GSC Game World 

S.T.A.L.K.E.R. 2 by měl mít dlouhou herní dobu

Titul slibuje rozsáhlý otevřený svět, který má doprovázet zajímavý příběh s propracovanými mechanismy. Podle Zakhara Bocharova nebude S.T.A.L.K.E.R. 2 jednohubkou na jeden víkend. Pokud se rozhodnete plnit veškeré vedlejší mise, které titul nabídne a budete prozkoumávat uzavřenou černobylskou zónu, mohli byste se dočkat až stovky nahraných hodin. Samotná příběhová linka má být také velmi dlouhá.

Bohužel jsme se nedočkali žádného přesného čísla, co se herní doby týče, ale aspoň máme nějakou menší představu o tom, na co se můžeme připravit. Rozhodně si v práci budete muset vzít dovolenou nebo se aspoň hodit marod.

„Je to velmi dlouhá hra, i když se rozhodnete sledovat jen hlavní úkoly,“ odpověděl PR manažer Zakhar Bocharov z GSC Game World na otázku magazínu Gamingbolt. „Prozkoumáváním a plněním vedlejších úkolů můžete strávit stovky hodin.“Zároveň nám vývojáři slibují, že hra bude mít epicky nelineární příběh, který budou ovlivňovat vaše rozhodnutí.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.