Steam – pozadí

Steam opět pokořil vlastní rekord v počtu souběžných uživatelů

4. 3. 2024
Zdroj náhledu: steamcommunity.com

Už po přečtení nadpisu tohoto článku jistě pociťujete silné déjà vu. Podobných zpráv na našem webu najdete hned několik. Naposledy jsme vás o novém rekordu v počtu souběžných uživatelů platformy Steam informovali začátkem minulého kalendářního roku, kdy se čísla zastavila kousek nad hranicí třiceti tří milionů hráčů přihlášených v ten samý čas. Jako by tato hodnota už takto sama o sobě nebyla dost impozantním úspěchem, po několika měsících Steam i nadále dokazuje, že dominuje nad všemi ostatními. Jakpak by ne, platforma existuje přes dvacet let a každý rok je pro ni příležitostÍ dosahovat nových výšin. Zatímco někteří konkurenti, jako je například Epic Games Store, se snaží fanoušky nalákat na pravidelný přísun her zdarma, ani to nestačí k překonání tak velkého náskoku, který má Steam v početné komunitě věrných uživatelů.

Březen sotva odstartoval a už se nese v duchu trhání rekordů. Na Steamu bylo 3. března 2024 souběžně přihlášeno neuvěřitelných třicet čtyři milionů hráčů… a nějaké drobné. Přesný údaj je 34 649 583. Vůbec poprvé se čísla dostala tak vysoko a pohled na stále stoupající křivku jasně dokazuje, že tohle je teprve začátek. Kdy se i dosavadní rekord promění v prach, není jisté, ale hranice třiceti pěti milionů je takřka na dosah ruky. 

Není se čemu divit, že platformu navštěvuje stále více uživatelů. Pravidelné slevové akce, všemi oblíbený Steam Next Fest i rozdávání odměn jsou něco, na co hráči dobře slyší. Těžko se vám pak opouští takové prostředí. Nezapomínejme však, že své přičinění na úspěchu Steamu má i Palworld a Helldivers 2. Dva velké tituly k sobě fanoušky táhnou jako magnet až takovou silou, že bezplatný Counter-Strike 2 na moment sesadily z trůnu. Když už jsme u slev, snad žhavíte peněženky.

Od 14. března se na nás chystá první letošní sezónní výprodej her, který oslaví příchod jara a až do 21. března nabídne stovky, ne-li tisíce kousků na zvýhodněnou cenovku. To si rozhodně nesmíte nechat ujít. Odpočet sledujte zde.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.