Stellar Blade – Eve

Stellar Blade, dříve Project Eve, vyjde příští rok

14. 9. 2022
Zdroj náhledu: Shift Up Corporation

Project Eve se do paměti hráčů popravdě vžil hlavně díky hlavní hrdince Eve, která v trailerech předváděla své pěkné poz… ehm, oči. Toto akční hack and slash nám bylo poprvé představeno již před třemi lety. V té době měla hlavní postava o dost mladší vzhled a hra se plánovala vydat na Xbox, PS4 a PC. Za tu dobu titul ušel skutečně dlouhou cestu, ale až včerejší prezentace společnosti Sony, State of Play, oznámila nejen rok vydání, ale i nové jméno společně s exkluzivní ukázkou nadupaného boje. Rozlučte se s označením Project Eve, hra se nyní jmenuje Stellar Blade a vyjde někdy v blíže nespecifikované době roku 2023.

Zdroj: Shift Up Corporation

Nový trailer se zaměřuje především na ukázku soubojů a hlavně zbraní, od těch na blízko až po ty na dálku. Kromě toho můžeme vidět náznaky příběhu, který vypráví o postapokalyptické společnosti, jež se ukryla do hlavního města Xion. To je však postaveno pod zničeným povrchem, jemuž dominují nepřátelé známí jako NA:tives. Autoři do svého projektu zřejmě chtějí přenést drobnou inspiraci hrami od From Software, což jde rozpoznat u soubojových ukázek. Adam, jedna z dalších postav, odhaluje, že lidé ve městě spí hlubokým spánkem kvůli vyčerpání energie. I když se příběh zdá lehce kýčovitý, dokáže nabídnout akční zábavu ve stylu NieR:Automaty a Bayonetty s příměsí Dark Souls.

Čím Stellar Blade rozhodně zaujme, je nejen dokonale tvarované pozadí hlavní hrdinky, které mimochodem budete mít většinu herní doby přímo ve středu monitoru, ale i grafické zpracování vypadá náramně. Není se čemu divit, Stellar Blade bude exkluzivitka pro konzoli PlayStation 5. Kolují však zvěsti, že by se hra mohla podívat také na PC, ale nejde o potvrzenou informaci, proto ji berte s rezervou. Za vývojem stojí korejské studio Shift Up Corporation, které v nynější době aktivně nabírá nové zaměstnance.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.