Nová Zelda ponese název Tears of the Kingdom

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Nintendo

Společnost Nintendo před časem odhalila, že hra Breath of the Wild se dočká pokračování, a od té doby fanoušci čekají na další informace. Dnešní Direct byl konečně tím dnem, protože bylo potvrzeno, že pokračování se bude jmenovat Tears of the Kingdom, a pokud vše půjde podle plánu, vyjde na Switchi 12. května 2023.

Proslýchalo se, že by se během Directu mohly objevit i remastery Twilight Princess a Wind Wakera. Proto až když Link zatlačil na masivní dveře, které byly ukázány v prvních vteřinách, začalo být jasné, že Nintendo je připraveno odhalit další novinky z Breath of the Wild – pardon, Tears of the Kingdom.
Kromě názvu a data ukázal trailer také Linka, jak vystupuje na něco, co vypadá jako velmi vysoký fazolový stonek. To vysvětluje, jak se dostává do mraků nad Hyrule a surfuje zpět dolů na něčem, co vypadá jako obří rejnok. Jde o výrazné vylepšení kluzáku, který najdete na samém začátku první hry.
Původní hra Breath of the Wild byla launchovým titulem pro Switch a stala se jednou z nejoblíbenějších her nejen na své platformě, ale na všech dostupných platformách za posledních šest let. První hra byla dokonce tak populární, že téměř ztrojnásobila prodeje Twilight Princess, další nejprodávanější hry ze série Zelda. K dnešnímu dni se prodalo 25,8 milionu kopií oproti 8,7 milionu kopií Twilight Princess.

Skutečný převrat nejen pro sérii Zelda, ale i pro hry společnosti Nintendo obecně. Dává smysl, že Nintendo chce vytvořit pokračování místo toho, aby se vydalo jiným směrem, jak to udělalo s předchozími díly této série. Nyní, když má pokračování konečně jméno a doufejme, že i datum vydání, které nebude posunuto za rok 2023, může hype kolem návratu hráčů Breath of the Wild do Hyrule skutečně začít.

Zdroj: thegamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn