Zelda Tears of the Kingdom - náhled

Nová Zelda ponese název Tears of the Kingdom

13. 9. 2022
Zdroj náhledu: Nintendo

Společnost Nintendo před časem odhalila, že hra Breath of the Wild se dočká pokračování, a od té doby fanoušci čekají na další informace. Dnešní Direct byl konečně tím dnem, protože bylo potvrzeno, že pokračování se bude jmenovat Tears of the Kingdom, a pokud vše půjde podle plánu, vyjde na Switchi 12. května 2023.

Proslýchalo se, že by se během Directu mohly objevit i remastery Twilight Princess a Wind Wakera. Proto až když Link zatlačil na masivní dveře, které byly ukázány v prvních vteřinách, začalo být jasné, že Nintendo je připraveno odhalit další novinky z Breath of the Wild – pardon, Tears of the Kingdom.

Kromě názvu a data ukázal trailer také Linka, jak vystupuje na něco, co vypadá jako velmi vysoký fazolový stonek. To vysvětluje, jak se dostává do mraků nad Hyrule a surfuje zpět dolů na něčem, co vypadá jako obří rejnok. Jde o výrazné vylepšení kluzáku, který najdete na samém začátku první hry.

Původní hra Breath of the Wild byla launchovým titulem pro Switch a stala se jednou z nejoblíbenějších her nejen na své platformě, ale na všech dostupných platformách za posledních šest let. První hra byla dokonce tak populární, že téměř ztrojnásobila prodeje Twilight Princess, další nejprodávanější hry ze série Zelda. K dnešnímu dni se prodalo 25,8 milionu kopií oproti 8,7 milionu kopií Twilight Princess.

Skutečný převrat nejen pro sérii Zelda, ale i pro hry společnosti Nintendo obecně. Dává smysl, že Nintendo chce vytvořit pokračování místo toho, aby se vydalo jiným směrem, jak to udělalo s předchozími díly této série. Nyní, když má pokračování konečně jméno a doufejme, že i datum vydání, které nebude posunuto za rok 2023, může hype kolem návratu hráčů Breath of the Wild do Hyrule skutečně začít.

Zdroj: thegamer.com

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.