Summer Game Fest – logo 2024

Summer Game Fest 2024 byl oznámen

15. 3. 2024
Zdroj náhledu: @summergamefest

Digitální událost Summer Game Fest, kterou v roce 2020 založil Geoff Keighley, se stala klíčovou platformou pro odhalování novinek a prezentaci aktuálních témat z oblasti herního průmyslu. Díky tomu si akce získala mezi hráči velkou popularitu a stala se jedním z nejvýznamnějších herních eventů roku. Minulé ročníky upoutaly pozornost řadou oznámení, jako bylo například datum vydání Spider-Mana 2 nebo ukázky hraní z Alan Wake 2. Summer Game Fest se tak etabloval jako důležitá událost pro představení novinek a setkávání globální herní komunity.

Událost nabízí fanouškům jedinečnou příležitost nahlédnout do budoucnosti prostřednictvím plánovaných projektů špičkových studií. Summer Game Fest rovněž slouží jako platforma propojující komunitu, kde mohou diskutovat o aktuálních tématech a sdílet nadšení pro jednotlivé hry. Akce tak neposkytuje pouze přehledy novinek, ale také podporuje propojení lidí se sdílenými zájmy a přispívá k rozvoji herní kultury. S rostoucí oblibou digitálního formátu lze očekávat, že bude i nadále zastávat klíčovou roli při odhalování trendů a inovací v oboru.

Geoff Keighley na Twitteru oznámil, že letošní ročník Summer Game Fest se koná 7. června. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho trailerů nových her a dalších novinek. Je možné, že akci doplní speciální události, a je proto vhodné si datum označit v kalendáři a rezervovat si dvě hodiny pro tuto show. Můžeme doufat, že se letošnímu ročníku vyhnou vášnivé diskuse, které provázely ten minulý. Na Twitteru se tehdy hodně diskutovalo o nedostatečném zastoupení žen a genderově nevyvážené prezentaci. Uvidíme, zda se Geoffu Keighleymu podaří tyto výhrady napravit a představit vyváženější program.

Cecilia D'Anastasiová, reportérka agentury Bloomberg, upozornila na skutečnost, že během dvouhodinového programu nevystoupila žádná žena. K tomu se vyjádřila i zkušená herní profesionálka Ash Parrishová a ironicky požádala organizátora Geoffa Keighleyho, aby na akci představil ženu. Parrishová v následném článku na serveru The Verge kritizovala nedostatečné zastoupení žen, trans a nebinárních osob na jedné z největších průmyslových událostí loňského roku. Tyto skupiny jsou důležitou součástí videoherního odvětví a měly by být zahrnuty do akcí jako Summer Game Fest.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.