The Callisto Protocol – odhodil nás

The Callisto Protocol a remake RE 4 budou vlastnit DENUVO

25. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

The Callisto Protocol je spolu s remaky her Dead Space a Resident Evil 4 velmi očekávaný. Do jisté míry je to pravděpodobně způsobeno tím, že na něm pracuje jeden z původních otců série Dead Space, Glen Schofield. Díky tomu jsou očekávání velmi vysoká, protože co si budeme povídat, první dva díly legendárního inženýra Isaaca byly naprosto fantastické. Aby vzbudili zájem hráčů, vydali Striking Distance a Glen několik obrázků a videí, které ukazují, jaké hrůzy nás čekají. Vše vypadalo tak hezky, dokud se neobjevila zpráva, že The Callisto Protocol bude obsahovat protipirátskou ochranu DENUVO, která se bohužel pro nás vztahuje i na remake Resident Evil 4. Aspoň že Dead Space je zatím mimo.

Tuto informaci přinesl zahraniční herní magazín DSO Gaming díky společnosti KRAFTON, která odhalila systémové požadavky pro The Callisto Protocol. Zároveň byl profil hry na Steamu aktualizován informací, že titul bude vlastnit DENUVO, což už není příjemná informace. DENUVO je protipirátská ochrana, která funguje tak dobře, že vám může zničit kompletní herní zážitek, protože zejména s touto jmenovanou ochranou jsou spojeny problémy s rychlostí snímků a zadrháváním. Proto například Bethesda Softworks nebo i EA pochopily, jak je tato ochrana špatná, a rozhodly se ji ze svých her odstranit. Dokonce i hříčka Gotham Knights, za kterou stojí Warner Bros. Games, funguje lépe bez ní. Přesto se najdou studia, která ji do svých her stále budou dávat, a to do stejně očekávaných titulů.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.