The Callisto Protocol – logiášek

The Callisto Protocol nedosahuje očekávaných prodejů

16. 1. 2023
Zdroj náhledu: Striking Distance Studios

Zdá se, že problémy související s prosincovým vydáním tolik očekávané hororové hry The Callisto Protocol titul provázejí i nadále. Jak se zdá, nízká prodejní čísla mají dopad i na klesající akcie společnosti Krafton. Jak uvádí jihokorejský web K-odyssey, rozpočet na The Callisto Protocol se měl vyšplhat až na 200 miliard wonů, což je v přepočtu něco kolem 162 milionů dolarů. Krafton se tedy pořádně plácl přes kapsu a doufal, že nemalá fanouškovská základna hry Dead Space se po jeho projektu bude moct utlouct. Akcionáři předpokládali, že se počáteční prodeje vyšplhají na čtyři až pět milionů kopií. Bohužel, tyto ideály byly naplněny sotva z poloviny. Podle odhadů se aktuální prodeje The Callisto Protocol pohybují okolo dvou milionů kopií.

Titulu uškodily především technické problémy, kvůli čemuž se The Callisto Protocol dostal pod nemilosrdnou palbu herních kritiků i samotných hráčů. Titul v těchto dnech stále stagnuje na smíšených hodnoceních na Steamu a ani poměrně vysoko nastavená cenovka tomu příliš nepomáhá. Titul je momentálně k zakoupení s 20% slevou a situaci by mohly alespoň zčásti zachránit plánované aktualizace, režimy, nový obsah či chystané rozšíření… ehm, samozřejmě placené. Zda se duchovnímu nástupci Dead Space podaří nakonec zmátořit, či nikoliv, je ve hvězdách. S blížícím se remakem kultovního Dead Space (27. ledna 2023) je však dost pravděpodobné, po čem fanoušci spíše sáhnou.

Zdroj: k-odyssey.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.