The Gunk – vysavač v akci

The Gunk míří na Steam

15. 2. 2022
Zdroj náhledu: Image & Form Games

Ke konci minulého roku na scéně přistál akční explorativní titul The Gunk z dílny nezávislého studia Image & Form Games jako exkluzivita pro Xbox. Od svého vydání získal širokou fanouškovskou základnu a recenze si hru velice chválí, což dokazují i stovky tisíc hráčů za první dva měsíce. Zřejmě právě nečekaný úspěch z velké části může za to, že se do hry chystá fotorežim, který hráčům umožní nejen pořizovat, ale zároveň také upravovat jejich snímky přímo ve hře. Mimoto se autoři chystají zasáhnout širší hráčské publikum přidáním dalších čtyř komunitou nejžádanějších jazyků – brazilské portugalštiny, japonštiny, zjednodušené čínštiny a ruštiny. Bohužel čeština zřejmě tak moc žádaná není, ale na to si pomalu zvykáme.

The Gunk v jednoduchosti vypráví příběh dvojice jménem Rani a Becks, kteří schraňují cenné materiály z různých koutů vesmíru, aby je mohli prodat a splatit tak své dluhy. Jakmile jednoho dne narazí na tajemnou planetu se slizovitým parazitem zvaným Gunk, kolečka osudu se dají do pohybu a rázem je napínavé dobrodružství na světě. Hra je aktuálně k dispozici na Xbox One, Xbox Series X/S i PC skrze Xbox Game Pass. Nově se v blízké době dočkáme také dostupnosti na platformě Steam už s výše zmíněným fotorežimem i rozšířenými jazyky. Přesné datum aktualizace není známo, ale autoři slibují novinky hráčům přinést na jaře tohoto roku.

Zdroj: Image & Form Games

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.