The Riftbreaker intro

The Riftbreaker slaví úspěch

5. 1. 2022
 

Velmi oblíbená hra The Riftbreaker, o které jsme vás nedávno informovali v naší recenzi, slaví velký úspěch. Hra vás zavede do daleké budoucnosti, kdy lidstvu postupně docházejí potřebné zdroje. Jedinou nadějí na záchranu civilizace je důsledná kolonizace vhodných planet s cílem vytvořit meziplanetární portály. Tyto portály jsou schopny transportovat suroviny zpět na Zemi a následně i prohloubit kolonizaci jiných světů.

Hra povedeně kombinuje prvky budování základny, tower defense a survival prvky, které se skládají ze sběru surovin a správy zdrojů. Vše je navíc obohaceno o velmi přátelský systém výroby a v neposlední řadě o RPG prvky s hutnou dávkou soubojů. Hra však také velmi zaujala svou povedenou a detailní grafikou.

Vývojářské studio EXOR Studios se rozhodlo podělit o několik informací z minulé roku a zároveň přináší novinky pro rok 2022.

The Riftbreaker boss

Více něž 350 000 prodaných kopií

„Hra The Riftbreaker překonala hranici 350 000 prodaných kopií na všech platformách a po přidání Game Passu navštívilo Galateu 37 více než půl milionu Riftbreakerů. Děkujeme všem, kteří nás na této cestě podpořili! Jsme nadšení z toho, co nás čeká v roce 2022 :)“ –

EXOR Studios

Hra dostala již v průběhu minulého roku více než 15 aktualizací. Nicméně vývojáři uvádějí, že rozhodně nehodlají zpomalit a hodlají hru i nadále rozšiřovat a vylepšovat. V krátkodobém horizontu jsou plánována vylepšení optimalizace výkonu a samozřejmě opravy nahlášených chyb. V plánu jsou také vylepšení nástrojů pro modifikace, které byly nedávno vydány.

The Riftbreaker - milníková aktualizace a multiplayer

Milníková aktualizace „World Expansion I“, jak ji vývojáři označují, se má objevit přibližně koncem března, případně v průběhu dubna. Zatím se stále ladí nový obsah, nové prvky a mechaniky. Aktualizace nicméně bude obsahovat nový biom a spoustu nového obsahu, včetně nových druhů nestvůr, zbraní, dovedností, vylepšení a dalšího. Příběhové rozšíření kampaně bude placeným DLC. 

Mezi jedním z nejvíce diskutovaných prvků hry je bezesporu multiplayer. „Jedná se o průběžný úkol, na kterém pracujeme souběžně se všemi ostatními aktualizacemi. V zákulisí pomalu přepracováváme velké části kódu, aby bylo možné přežít na Galatea 37 společně s vašimi přáteli. Ještě jednou vám děkujeme za veškerou podporu a za to, že jste s námi na této cestě vydrželi!“ – EXOR Studios

Jedná se bezesporu o skvělé zprávy a novinky do budoucna. Je jisté, že se máme na co těšit.

Hru naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.