Tick Tock A Tale for Two – úvodka 2

Tick Tock: A Tale for Two – únikovka pro dva

14. 7. 2021
Zdroj náhledu: Other Tales Interactive

Únikové hry nabízejí pořádnou výzvu pro vaše smysly, logické uvažování a cit pro detail. Jsou skvělým způsobem, jak si užít zábavu řešením hádanek, při kterém si zároveň na vlastní kůži vyzkoušíte, že jediná cesta k útěku z uvěznění závisí pouze na vašich schopnostech. Tick Tock: A Tale for Two tento princip přenesl do virtuálního vězení hodinového světa videohry, ze kterého nevede zrovna lehká cesta ven.

Spolupráce je klíčová aneb ve dvou se to lépe táhne

Únikové hry se hrají povětšinou ve skupinách, a jak samotný název napovídá, ani zde se neobejdete bez parťáka. Tick Tock: A Tale for Two nelze hrát sólo, protože je celý princip postaven na tom, že je každému ze dvou hráčů ukázán jiný obsah. Bez indicií od toho druhého se zkrátka nedokážete dostat ani přes první kapitolu. Důležitým faktorem je i vzájemná komunikace. Pokud zrovna nemáte kamaráda po ruce, můžete zkusit zapátrat na oficiálním Discordu titulu a nějakého si najít. Určitě si hru užijete více, když pozvete přátele nebo rodinu.

Tick Tock: A Tale for Two nepodporuje remote play, takže každý z obou hráčů musí mít zakoupenou vlastní hru. Nabízí ovšem možnost hrát napříč různými platformami, takže jeden z vás může sedět u svého počítače a ten druhý hrát například skrze Nintendo Switch, iOS, Android nebo Mac.

Nechť útěk započne

Na začátku si vyberete mezi hráčem 1 a 2, následně už si se svým kooperačním parťákem postupně vyměňujete důležité informace k rozluštění jednotlivých hádanek, jako je např. kombinace pro otevření bezpečnostní schránky, různé symboly, indicie z dopisů, kódy apod. Zní to jednoduše, ale věřte mi, že na vás budou čekat stále těžší a těžší hádanky, nad kterými si někdy budete lámat hlavu i několik minut. Se stále rostoucí obtížností se zvyšuje i míra vaší zvědavosti zjistit, co za tajuplný příběh se na temném pozadí ve skutečnosti děje. Ve výsledku tedy musíte správně kombinovat informace z obrazovek obou hráčů, abyste měli šanci uniknout z děsivého místa vytvořeného zručnou hodinářkou Amelií Raven.

Děsivá atmosféra temných barev

Samotné herní prostředí je ručně kreslené a má neskutečně skvělou atmosféru inspirovanou skandinávskými pohádkami. Barvy jsou laděny do temných odstínů, ve kterých velmi dobře kontrastují důležité předměty, jako je bílý havran, kapesní hodinky, poštovní schránka a další. Všechny tři kapitoly se odehrávají ve stejném prostředí bezejmenné vesnice skrývající vlastní temná tajemství. Navštívíte a prozkoumáte starý rodinný dům, suterén, poštu, věž, studnu či obchod s hodinami, který, jak sami brzy zjistíte, hraje v příběhu důležitou roli.

Co možná trochu zamrzí, je absence hudby v pozadí, která by už tak našláplou atmosféru mohla ještě více podpořit. Stejně se ale po většinu času budete dohadovat, diskutovat, a někdy až hádat se svým kolegou, takže ta chybějící doprovodná hudba není zas takový minus. Na druhou stranu si tvůrci vyhráli s okolními zvuky vrzající podlahy, šplhu po žebříku, krákání havrana, telegramu, mechanických koleček a dalších úkonů či zařízení.

Velmi rychle je všemu konec

Průměrná herní doba Tick Tock: A Tale for Two se pohybuje kolem dvou a půl hodiny, přičemž velmi záleží na vaší zdatnosti v řešení hádanek. Někdo tak titulem proletí například za hodinu, jinému to může trvat déle. I tak je čas, který ve hře strávíte, poměrně krátký a je škoda, že nám toho tvůrci nenadělili více. Jakmile zjistíte fungování hodinového světa a naladíte se na tu správnou vlnu, je po všem, což mi až bylo líto. Po celou dobu strávenou ve hře vám také běží čas, takže nakonec zjistíte, kolik minut svého života jste hrou promrhali.

Tick Tock: A Tale for Two nabízí skvělou únikovou hru se záhadnou vesnicí, děsivým prostředím se skvělou atmosférou, rozmanitými hádankami a trochu nevýrazným otevřeným příběhem. Skrze různé platformy si se svým kooperačním parťákem budete lámat hlavu nad rozluštěním útěku z děsivého světa přibližně dvě hodiny. Pokud ovšem vytouženého parťáka nemáte nebo moc neovládáte anglický jazyk, titul si bohužel nezahrajete.

Klady
 • atmosféra
 • rozmanitost hádanek
 • grafický styl
 • cross-platform
Zápory
 • nutnost hrát ve dvou hráčích
 • hrozí hádky s kooperačním parťákem
 • individuální herní doba, ale přesto krátká
Platforma PC
 • Datum vydání 07.03.2019
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.