Titan Chaser intro

Titan Chaser – po stopách Titánů

24. 4. 2021
 

Byli tu dlouho před námi a účastnili se formování naší planety. Ve hře Titan Chaser od malého studia shostak.games se vydáte po stopách Titánů, bájných gigantických tvorů, kteří se čas od času rozhodnou odpočívat v přílišné blízkosti lidí. Vaším hlavním úkolem je za pomoci světla a hluku Titány odlákat pryč do hor a ochránit je tak před možným nebezpečím. I když kdo pro koho představuje opravdové nebezpečí?

Příběh je určitým způsobem originální. Ocitáte se v roli mladé ženy, která se vydává na svou pouť za záchranou Titánů. Na první pohled se jedná o klasický chodicí/řídicí simulátor s určitými prvky navíc. Po světě se pohybujete povětšinou ve vašem voze a následně pak pěšky. Interakce s předměty je formou kurzoru myši. Na předměty různě najedete myší a následně se vám ukáže, co můžete s daným předmětem udělat. Je tak možnost zapnout/vypnout světla, otevřít/zavřít dveře v automobilu, pak můžete tímto způsobem ovládat okénko, startování, rádio, nebo třeba i velký světlomet.

Titan Chaser titan drak

Funkční výbava je základ úspěchu

Na vaší tajemné a místy strašidelné cestě vám budou jedinými společníky vaše auto, které drží pohromadě jen silou vůle, a Jasper, podlouhlý manažer hotelu. Jasper je také vaším hlavním a jediným kontaktem, který zároveň slouží jako SOS záchrana, když s vozem někde uvíznete nebo se zaseknete o určité překážky. Jednou z nich může být například přechod mezi silnicí a cestou od čerpací stanice.

I když by se dalo namítat, že by se zde hodila spíše resetovací klávesa, prvek přivolání pomoci v podobě manažera motelu je velice povedený. Jasper vás vždy „vyprostí“ k poslednímu uložení hry. Save, nebo uložení hry, chcete-li, fungují na principu telefonních automatů, které jsou rozmístěny po poměrně velké herní mapě. Ta je sice velká, ale pustá, po setmění je přísný lockdown a nikdo nesmí vycházet ven. Tohle je trochu povědomé, že?

Akta X, nebo Ghoul?

Během hraní Titan Chaser a samotných záchranných operací můžete mít pocit, že jste uprostřed série Akta X nebo podobného atmosférického seriálu nebo filmu. Po celou hru vás totiž doprovází nádech nepříjemného pocitu, který vyvolává tajemná syrová atmosféra zvláště díky všudypřítomné mlze. Úkoly zjistíte vždy po opuštění motelového pokoje a následném nasednutí do auta, kde na stínítku u řidiče najdete zastrčený papír s dnešním úkolem. Na tomto zadání naleznete přibližnou pozici daného Titána. K orientaci pak slouží kompas a mapa okolí.

Tohle může být pro někoho trochu zmatečné, protože potřebujete opravdu dobře sledovat okolí a také průpovídky hlavní protagonistky. Díky tomuto „mluvení pro sebe“ zjistíte, kde se momentálně nacházíte nebo jiné užitečné informace, které doplňují atmosféru a slouží k orientaci, případně k vyřešení určitých problémů.

Titan Chaser graphic

Grafika, co neoslní, a zvuk, co neurazí

Titan Chaser disponuje určitým tajemným nádechem, který se hře nedá bezesporu upřít. Nicméně po grafické stránce se nemůže mluvit o něčem výjimečném. Samozřejmě, že na tak malé studio a na cenu samotné hry se jedná stále o dobré dílo, nicméně neočekávejte velkolepé grafické efekty. Mezi jediný zajímavý grafický prvek patří použití slunečních brýlí, které změní „barevný“ svět na „černobílý“.

Samotní Titáni pak působí poměrně strnule a chybí jim určitý aspekt uvěřitelnosti. Během jízdy v automobilu také dochází k prolínání okolní vegetace do vašeho vozu, což poměrně kazí celkový dobrý dojem. Dalším nešvarem, který se mi stával velmi často, bylo padání hry, když jsem při hraní šel do nastavení a chtěl jsem se následně vrátit do hry. 

Zvuková stránka je naproti tomu poměrně povedená, zejména však líbivý a dobře zapadající soundtrack od krapka;KOMA. V tomto soundtracku najdete klidné skladby, které se hodí k nočnímu projíždění opuštěnou krajinou.

Během hraní jsem měl chvílemi pocit, že hraji hru Witch Hunt v počátcích vývoje. Tak jako Witch Hunt (ve kterém se však bojuje), i Titan Chaser vyvíjelo malinké studio, hra je na poměrně velké rozlehlé mapě, která je však pustá, a pouze na určitých místech se nachází pár interaktivních prvků. Po pravdě mám z těchto her vždy pocit ve smyslu „koukněte co umíme, dejte nám prostředky a my uděláme AAA titul“. Titan Chaser nabízí příjemné zpestření na nedělní odpoledne, když je venku špatné počasí a vy nemáte co dělat. Vzhledem k nízké ceně se jedná o dobrý poměr ceny a zábavy.

Klady
 • tematické zasazení hry
 • atmosféra
 • soundtrack
Zápory
 • zasekávání vozidla mezi nesmyslné překážky
 • grafické prostupování vegetace do auta
 • pády při přechodu z menu nastavení zpět do hry
Platforma PC
 • Datum vydání 23.02.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Petr Polák

  Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.