TitanFall 2 intro

Titanfall 2 dostane na PC servery vytvořené fanoušky

26. 12. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Po měsících, kdy se hra Titanfall 2 potýkala s hackerskými útoky a útoky DDoS, kvůli nimž byla občas prakticky nehratelná, dostává nový mod Northstar, který hráčům na PC umožňuje zřídit si vlastní servery.

Mod Northstar umožňuje hráčům Titanfall 2 „hostovat vlastní servery Titanfall 2 pomocí vlastních skriptů a prostředků k vytváření vlastního obsahu, stejně jako mohou hostovat základní obsah. Důležité je, že také výrazně snižuje riziko DDoS útoků na servery. Původní slabiny sice zůstávají, ale samotné servery jsou prakticky mimo radar útočníků.„Pokud bude chtít útočník rozbít váš server, bude muset vystopovat IP adresu serveru. Soukromé hry, které nejsou na hlavním serveru, nebude možné vystopovat a rozbít,“ vysvětlil účet SaveTitanfall na Twitteru.

Vlastní servery v Titanfall 2

Vlastní servery v Titanfall 2

Vlastní servery Titanfall 2 byly vydány exkluzivně pro PC. Děkujeme BobTheBobovi a všem ostatním přispěvatelům za to, že toto umožnili a že udělali to, co společnost Respawn nedokázala. Návod, jak si udělat vlastní servery, naleznete níže:

  • Pokud si chcete znovu zahrát Titanfall 2 online na PC, podívejte se na tento odkaz
  • Stáhněte si nejnovější verzi ze stránky s verzemi    
  • Zkopírujte všechny soubory z nově stažené složky zip do složky Titanfall.
  • Pro Steam – klikněte pravým tlačítkem myši na Titanfall 2 > Otevřít vlastnosti > Klikněte na Místní soubory > Klikněte na Procházet
  • Pro Origin – klikněte na Titanfall 2 v knihovně > klikněte na ikonu ozubeného kola > klikněte na Vlastnosti hry 
  • Spusťte NorthstarLauncher.exe pro spuštění Northstaru    

Za předpokladu, že vše proběhlo v pořádku, se zobrazí zpráva „Thanks for installing Northstar“ (Děkujeme za instalaci Northstaru) a můžete pokračovat dále. Uvědomte si však, že jelikož se Northstar nespouští prostřednictvím Originu, veškeré existující spouštěcí argumenty se nepřenesou. Budete je tedy muset ručně přidat do souboru ns_startup_args.txt ve složce Northstar.

Reakce na mod na subredditu Titanfall jsou velmi pozitivní. Konzoloví hráči jsou pochopitelně zklamaní, ale zdá se, že hráči na PC, kteří mají k modu přístup, se s ním zatím velmi dobře baví.

Pravděpodobnost, že by se podobný mod objevil i v původní hře Titanfall, je bohužel velmi malá. Titanfall 2 používá pro singleplayerovou kampaň soubor server.dll, do kterého se mod Northstar připojuje, vysvětlil provozovatel SaveTitanfall Phoenix. Protože původní hra nemá samostatnou kampaň ani místní server, je zapnutí podobné funkce mnohem složitější.

„V podstatě to, co společnost Respawn udělala pro kampaň pro jednoho hráče Titanfall 2, bylo, že vzala svůj serverový kód, který se používal k hostování serverů pro hry více hráčů, a prostě ho připojila k běžné maloobchodní verzi hry,“ vysvětlili. „Provedli pouze určité úpravy binárního kódu serveru, aby jej bylo možné snadno používat v režimu pro jednoho hráče; většina/všechna infrastruktura pro hru více hráčů je stále na onom lokálním serveru používaném pro kampaň.“

„Pro implementaci vlastních serverů [v Titanfallu] by musel být serverový software implementován od začátku, oproti použití serveru, který Respawn již vytvořil… Je to možné, ale velmi obtížné.“

Chcete-li získat další informace nebo se spojit s ostatními členy komunity, navštivte server Northstar Discord.

Hru naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.