No Paper! – došel toaletní papír

Toaletní papír jako ovladač pro hraní videoher

6. 3. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Nikdy bych nevěřila, že budu váhat nad tím, zda je článek vhodný zařadit do kategorie hardware vzhledem k tomu, že se jedná o spojitost mezi ovladačem Joy-Con a rolí toaletního papíru. No, Japonci na tuto otázku naštěstí mají odpověď. Jestli jste si mysleli, že herní svět zažil už cokoliv, šeredně jste se mýlili. Titul, jaký tento týden vyšel pouze pro japonské hráče, totiž objevil obrovskou díru na trhu o dalším využití nenahraditelné hygienické potřeby, bez které by nikdo z nás nedal ani ránu. Ano, skutečně se jedná o toaletní papír. Hra se jmenuje No Paper! a vyžaduje po vás, abyste svůj ovladač Joy-Con umístili dovnitř roličky, pevně jej upěchovali nejlépe dalším papírem a balancovali s ním na rovné ploše nejlépe z lepenky.

Hra No Paper! má dokonce unikátní příběh. Vaším úkolem bude doručit toaletní papír nebohému muži, který až po vykonání potřeby zjistil, že je jeho rolička prázdná. Pomozte mu tyto nepříjemné potíže vyřešit tím, že mu skrze několik tematických levelů doručíte vytouženou spásu. Jak? Jednoduše budete roličku papíru (tu reálnou i virtuální) válet ve směru zleva doprava či obráceně ve snaze překonat veškeré překážky i nástrahy. Díky snímání pohybu se rolička ve hře pohne přesně tím směrem, jakým se na vámi držené desce skutálí i skutečná role toaletního papíru.

Protože je slovní spojení „toaletní papír“ v této novince skloňováno už dostatečně, přejdeme k poslední důležité informaci. Hra No Paper! je dostupná výhradně pro japonský trh. Pokud však zatoužíte ji vyzkoušet, naštěstí můžete systém lehce obejít. Vytvoříte si japonský uživatelský profil a otevřete si tak brány k mnoha dalším exkluzivním titulům, které na Západě jen tak neuvidíte.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.