TOP 10 her, které si můžete zahrát na PlayStation 5

TOP 10 her, které si můžete zahrát na PlayStation 5

19. 5. 2021
Zdroj náhledu: IGDB

PlayStation 5 je sice ještě v plenkách, nicméně již teď si na tomto médiu lze zahrát spoustu skvělých titulů. Vývojáři v těžké konkurenci se snaží seč mohou, aby nám hráčům přinesli co nejlepší a nejpoutavější zážitky. Nejvyšší kvalita audio i vizuální stopy je samozřejmostí. Dnes se proto podíváme na top 10 her na PS5.

Seznam pochopitelně není stálý a jsme si více než jisti, že za pár týdnů bude jeho podoba zcela odlišná. I z tohoto důvodu nemají zmíněné tituly příčky.

Resident Evil Village (květen 2021)

Osmý díl (ne)zombie herní série od Capcomu vyšel sotva před dvěma týdny. Ohlasy jsou více než pozitivní. A oprávněně. Pokračování osudu Ethana Winterse a jeho rodiny nás tentokrát zavede do děsuplné vesnice a jejího přilehlého okolí. Našimi protivníky nebudou zombíci, nýbrž převážně vlkodlaci a upíři. A musíme uznat, že tato změna funguje dobře. Boss fighty a řádná porce hnusu nesmí chybět. 

O strašidelné momenty, při kterých naskakuje husí kůže nebude nouze a na glancu neztrácí ani akčnost. Jaká tajemství ve svém hradu ukrývá elegantní obryně? A proč se tamější obyvatelé modlí k jakési matce Mirandě?

Zdroj: IGDB

Returnal (duben 2021)

Mimozemská střílečka na sebe strhává pozornost v mnoha ohledech. Kromě kreativního způsobu pojetí boss fightů a širokého výběru zbraní s velkým prostorem k všemožnému experimentování, je to i plné využívání posledních trendů současné generace her. V tomto případě se jedná o komplexní zpětnou vazbu od ovladače DualSense.

Zdroj: IGDB

It Takes Two (březen 2021)

Zdroj: IGDB

Rozhodně ta nejlepší a zároveň nejroztomilejší kooperační hra na herním trhu. Možná chvilku budete mít pocit, že společnými silami tuhle hru zvládnete jako nic, jenže příběh, a hlavně herní mechanismy vás velmi brzy přesvědčí o pravém opaku. Originální a kreativní přístup tak z jednoduše vypadajícího levelu udělá krutou výzvu. Dokážete ji udolat a zároveň zachovat přátelství s hracím parťákem?

Yakuza: Like A Dragon (leden 2020)

Jako nováček Ichiban Kasuga začínáte psát úplně nový příběh. Převážně bojová záležitost se v této novince mění spíše na tahové RPG.

Zdroj: IGDB

Assassin's Creed: Valhalla (listopad 2020)

My mother told me

Someday I would buy

Galleys with good oars

Sails to distant shores…..

Proč jsou písně v AC vždycky tak návykové? Vývojáři tentokrát vyslyšeli mnohá přání fanoušků a tento díl zasadili do studené Skandinávie. A ano, stane se z vás viking. Hra jako taková je však obdivuhodná převážně za nádherné zpracování lokací, a hlavně za celkovou rozsáhlost. A to samotných úkolů i věcí a míst k objevování. I když se se jistě najde spousta kritických hlasů, že “ten Asasín už není co bejval“, hra své kvality i fanoušky nepochybně má a právě proto patřila mezi nejočekávanější tituly roku 2020.

Zdroj: IGDB

Astro´s Playrooms (listopad 2020)

Tuto hru by si určitě měl zahrát každý nový majitel PS5. Nic totiž nedokáže ukázat nové mechanismy a výhody PS5 tak dobře. Ovladač DualSense vám při sebemenším skoku a nárazu bude v rukách spokojeně vrnět jako kočka po lososové kapsičce. Vše ale bude působit tak přirozeně a zároveň to jen umocní zážitek z této fajn oddechovky.

Zdroj: IGDB

Call Of Duty Warzone/Cold War (listopad 2020)

Jedna z nejdelších herních sérií minulý rok vypustila dvě nová vydání. Warzone, který samozřejmě dostál svých battleroyale kvalit (s čímž se tak trochu počítalo) a Cold War, kde tentokrát budeme coby operativec CIA honit nebezpečného sovětského agenta. Jak už sám název vypovídá, děj je zasazen a inspirován událostmi během studené války.

Oba dva tyto přírůstky navíc řádně rozlišuje vizuálnost efektů a rozličnost zbraní. Takže kecy, že ej to vlastně stejný si jako nechte, jo?!

Zdroj: IGDB

Demon's Souls (listopad 2020)

Téměř nekonečné čekání na nový Elder Scroll bylo trochu méně bolestivé díky povedenému remaku Demon's Souls. Návrat ke kořenům série a pozorovat to nádherné oživení se dá nazvat jako jeden z vrcholů hraní na PS5. Vývojáři z Bluepoint Games sice provedli menší změny, ale jen v rámci zachování modernizace celé hry a lepšímu zapadnutí mezi ostatní “soulovky“.

Zdroj: IGDB

Destiny 2: Beond Light (listopad 2020)

Prvotní loňské spuštění Destiny nebylo zrovna šťastné. Hráči si často stěžovali, že vlastně nedostali to, co jim bylo jim slibováno. Bungie naštěstí vše opravilo a hra se tak po aktualizaci stala mnohem smysluplnější. Nyní příběh nabízí zajímavé zvraty a děj jako takový lépe snáz odsýpá.

V současnosti se jedná o jednu z nesilnějších a nejlepších her právě pro PS5.

Zdroj: IGDB

Marvel's Spider-Man: Miles Morales (listopad 2020)

Pubertální Miles se snaží poslouchat rady od svého učitele Petera. Ctižádost z jeho strany ovšem zakrývá uvědomění si, že velká moc s sebou přináší i velkou zodpovědnost. 

Nové lokace a atmosféra zločinci okupovaného New Yorku. Co víc si přát?

Zdroj: IGDB

Co si o našem výběru top 10 her na PS5 myslíte vy?


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.