TrinityS - náhled

TrinityS naše první dojmy ze hry

16. 9. 2023
 

TrinityS je v době psaní tohoto článku stále ještě v předběžném přístupu, proto tento text není recenze, nýbrž první dojmy. Co všechno zde naleznete v aktuálním stavu, si řekneme právě nyní. V této hře vás nebudou zajímat úrovně postav, lepší vybavení či síla útoku vaší postavy. Jde tu totiž jen o správné načasování, vaše dovednosti (při uhýbání) a koordinaci při soubojích s vašimi spoluhráči proti bossům. TrinityS pochází od vývojářů z Indie-us Games, od nichž se v budoucnu můžete těšit také na hru s názvem Unrestricted.

Velká trojka

TrinityS nám prozatím nabízí možnost tří přednastavených postav. Jak jistě čekáte, jedná se o tanka, healera a DPS. Jmenují se Grey, Emile a Bell. Grey je rytíř (tank), jenž svým štítem chrání své spoluhráče a také umí strhnout pozornost na sebe, což, jak brzy ve hře zjistíte, je superschopnost. Emile je čarodějník (DPS) a jeho silné magické útoky nejednou zachrání bitvu. Jako poslední je léčitelka (healerka) Bell. Výhodou je, že pokud vaše postava padne mrtvá k zemi, může ji kdykoliv oživit bez ohledu na to, zda jste healer, či nikoliv. Občas se totiž stane, že vás některý z bossů vyhodí doslova mimo plošinu svým silným útokem nebo vás spláchne tsunami (rozhodně nemilý zážitek).

Malinko o příběhu

Děj TrinityS se dá shrnout asi takto. Země ovládaná králem uzavřela smlouvu s jakýmsi Pánem Živlů. Ten přislíbil, že si jeho lidé užijí plodů přírody a klidu (žádná zemětřesení, záplavy apod.). Jak už to tak bývá, něco se pokazilo a královu zemi začne sužovat stín. Špatné počasí provází zjevení kouzelných zvířat (bossů). V ostatních zemích si o těchto incidentech začnou šuškat, až se vše donese k uším našich tří hrdinů, kteří žijí v uzavřené oblasti, a ti se vydávají na cestu, aby pomohli králi a jeho lidu.

Je libo větrný vír či tsunami?

Souboje v TrinityS probíhají jako klasické bitky s bossy v MMORPG. Musíte mít partu, jež obsahuje tanka, healera a DPS. To si můžete odškrtnout, neboť tu máte jen tři postavy. Bossové mají různé schopnosti a dovednosti. Čím méně života mají, tím více nebezpečných útoků přichází. Vše se stupňuje, až to připomíná nahánění Toma a Jerryho (akorát, že to tentokrát pro Toma vypadá nadějně). U prvního, ohnivého bosse jsem měla pocit, že si mě chce za každou cenu ugrilovat jako pořádný steak. Druhý, vodní, mě zase pro změnu řádně vykoupal. Některé z těchto útoků jsou speciálně na čas. Například musíte zničit do určité doby ohnivý krápník. Pokud se vám to nepodaří, dostanete zásah silným ohnivým útokem, který většinou všechny tři postavy zabije (instakill).

Všichni největší záporáci jsou krásně barevní, až oči přecházejí, a stejně tak i jejich magické útoky. Až se to krapet stává problémem. Ve změti tisíce barev jsem občas ztrácela přehled, kde se na dané plošině vlastně vůbec nacházím. Pak náhle následovalo prozření, že mě Leviathan shodil dolů a má postava už polyká andělíčky. Nezbývalo než čekat, jestli mne někdo laskavě zvedne, abych po oživení mohla dostat dalším tsunami útok a můj hrdina mohl opět zmizet na dně oceánu. Toto vše se neustále opakovalo, než jsem vypilovala taktiku. Jasná výhoda je, že hra vás po smrti nepustí od první bosse, ale od toho, u kterého jste právě zemřeli.

Hra TrinityS má prozatím dva módy, Normal a Hard. V každém z nich máte různé mise. Jestliže tyto úkoly splníte, čekají na vás nejrůznější odměny – dd doplňků přes šaty a vzhled zbraně až po různé dekorace. Jelikož je hra v předběžném přístupu, dá se předpokládat, že dorazí ještě další postavy a outfity.

Kamarádi nebo boti

Musím říct, že pokud to na začátku nevzdáte po několika prvních úmrtích, než vybrousíte svou taktiku, TrinityS vás naprosto pohltí a vy budete toužit po jediném – porazit je všechny. Uznávám, že hra je velice návyková, a přistihla jsem sama sebe, že z půlhodinového hraní se stalo hodinové.

Problémem by mohlo být snad jen sehnat kamarády do party. Titul sice dovoluje vytvořit si vlastní lobby nebo se do nějakého připojit, ale v určité hodiny tu prostě nikdo není. Vše zeje jakousi prázdnotou. Autoři však na tohle mysleli, a tak máte možnost si hru projít sami – zbylé dvě postavy budou boti (občas hrají skvěle a někdy zkrátka moc nemyslí 😊) – nebo můžete vyzkoušet discord, kde se lze domluvit s ostatními hráči z komunity TrinityS. Vývojářům držíme palce s dalším vývojem a těšíme se na plnou verzi. TrinityS má totiž zajímavý potenciál.

Platforma PC
 • Datum vydání 28.04.2022
  • Vývojář Indie-us Games
  • Vydavatel Indie-us Games

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.