Until Dawn – logo

Until Dawn podle zvěstí zamíří na PC a PS5

26. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Until Dawn od Supermassive Games je jednou z nejzdařilejších hororových interaktivních her a jsem rád, že v tomto názoru nejsem osamocen. Titul v průběhu své existence získal značné množství ocenění a zasluhuje si pozornost fanoušků z celého světa, kteří jistě netrpělivě očekávají pokračování. Dnešní článek sice neprozradí detaily o Until Dawn 2 (které pravděpodobně ani nebude), ale soustředí se na jinou skvělou zprávu. Tato adventura, kde je osud postav ve vašich rukou, trpěla jedinou nevýhodou – byla dostupná pouze na PlayStation 4. Mnozí hráči se s ní seznámili prostřednictvím streamerů, avšak tato situace se může brzy obrátit k lepšímu, neboť ti, kdo toužili hříčku vyzkoušet na vlastní kůži, budou pravděpodobně moci.

Jedna zajímavá novinka nedávno prolétla virtuálním prostorem internetu a zaujala mnohé. Zmiňovala totiž odhalení několika her, které by měly v letošním roce přejít z PlayStationu na PC. Mezi nimi byl zmíněn i vyhlížený Ghost Of Tsushima… žádné informace o Bloodborne však nepadly. Francouzský časopis Dealabs ve svém článku nicméně uvádí, že se do uniklého seznamu zařadí také Until Dawn. Novinka naznačuje, že gamesa dostane novou podobu bez výrazných změn. Autor podotýká, že se možná dočkáme pouze grafických vylepšení. Tyto zprávy jim poskytl důvěryhodný zdroj pod pseudonymem Billbil-kun, jenž není schopen potvrdit tuto skutečnost s určitostí. Co se data oznámení týče, zdá se, že bude odhaleno brzy: „Jako u plánovaného Death Stranding 2 – On The Beach jsme také u verze Until Dawn patřičně jistí, že oznámení přijde velice záhy. Předpokládáme, že to bude během příštích 15 dní.“

Doufejme, že informace od Billbil-kuna jsou pravdivé, neboť Until Dawn je skvělá hororová hra, která si zaslouží druhou šanci – a zdá se, že tuto možnost opravdu dostane. Nedávno jsme vás rovněž informovali, že se Until Dawn dočká filmové adaptace. Na režisérské židle usednou David F. Sandberg, známý díky Shazam!, a Gary Dauberman. Pokud o projektu přemýšlíme, remasterovaná verze by vlastně měla smysl, protože nadcházející film jistě generuje nový zájem o videohru mezi širokým publikem.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.