Dragon Age Dreadwolf

V Dragon Age: Dreadwolf se možná podíváme do celého Thedasu, a to je vše, co víme

6. 12. 2023
Zdroj náhledu: Electronic Arts

Četl jsem knihy i komiksy, tak vím, že Dragon Age má svůj den 4. prosince. Už asi osm let nenápadně koukám, kdy se blíží vydání dalšího pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších fantasy světů. Dragon Age: Dreadwolf měl vyjít na konci letošního roku, to už se samozřejmě nestane. Děj se měl odehrávat především v Tevinteru, to už také neplatí. Na co se tedy můžeme těšit? Nejnovější trailer láká na legendární pevnost Weisshaupt v jižních Anderfels, slavné pirátské město Treviso v Antivě nebo Rivain. Pojďme se tedy podívat trošku blíž, protože nic pořádného nevidíme.

Slovy jednoho legendárního starosty: „Tabulku čokolády jsme nezískali, ale máme aspoň čtvereček.“ Skutečně jsme mohli doufat, že uvidíme víc. Studio Bioware se ale očividně chce postarat o plnohodnotný zážitek. Nové odhalení Dragon Age: Dreadwolf je totiž posunuté až na léto 2024. Miluju žít v době oznámení, že něco oznámím, nebo odvolání toho, co jsem odvolal. Nicméně přišly i nějaké nové kresby od komunitních tvůrců. Tedy kromě traileru nic. 

Naštěstí se alespoň na Steamu u hry objevil český popisek: „Vítá vás Dragon Age: Dreadwolf. Vstupte do Thedasu, energického světa nehostinných divočin, zrádných labyrintů a třpytivých měst, kde o kruté boje a tajná kouzla není nouze. Jeho osud balancuje na hraně. Thedas potřebuje nového vůdce. Někoho nečekaného. Utvoříte odvážné společenstvo a postavíte se přicházející bouři. Přátelství, drama i milostná dobrodružství – to vše si užijete měrou vrchovatou, až se pokusíte z neobyčejných jednotlivců vytvořit výjimečný tým. Staňte se vůdci a zažehněte maják naděje v těch nejtemnějších okamžicích. Kompletní představení v létě 2024.“

Moment, drahý redaktore, on bude Dragon Age: Dreadwolf v češtině?

Ale kdeže, milý čtenáři. Ačkoliv popisky v obchodě jsou přeložené, česká lokalizace dostupná nebude. Vzal jsem vám tak nejspíš vaši poslední naději. Nicméně přeložen nebyl ani Dragon Age 2 a Dragon Age 3: Inquisition. Momentálně asi není ani pravděpodobné, že by se překladu ujal nějaký fan tým. Hra je známá obrovským množstvím textu a koordinovat dostatek dobrovolných překladatelů je vždy náročné. Možná nám zde ale konečně pomůže AI, pomocí níž někteří nejmenovaní tvůrci dali už docela slušnou češtinu třeba do Assassin's Creed Valhalla.

Můžeme si také všimnout, že trailer pohání engine Frostbite, což nám opět dává naději na velmi pěknou hru. Během příštích měsíců budeme postupně dostávat spoustu drobečků. První pořádný trailer, hromadu obrázků nebo informací, jak je důležité mít novou fantasy kuchařku, kterou nyní už svět Dragon Age také má. Počkejme si tak ještě chviličku, snad příští zpráva bude nadšená, z nádherně vypadajícího dobrodružství, které zkusí strčit do kapsy i Skyrim nebo Baldur's Gate 3.

Zdroj. EA

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.