Wartales pirates

Do Wartales připlouvají piráti!

5. 12. 2023
Zdroj náhledu: Shiro Games

Vývojáři ze studia Shiro Games mohou být se svým titulem Wartales opravdu spokojeni. RPG s tahovými souboji zasazené do temného středověku láme rekordy a na platformě Steam si drží stabilní hodnocení 96 %, což spadá do kategorie extrémně kladných her. Vývojáři navíc stále aktivně naslouchají herní komunitě a hru stále vylepšují k ještě větší dokonalosti. 

Srdce mnoha hráčů tohoto epického dobrodružství mohlo začátkem prosince opětovně zajásat. Vývojáři oznámili první DLC s názvem Wartales, Pirates of Belerion, které, jak již název napovídá, se bude točit kolem pirátů. 

„Když jsme začali pracovat na Wartales, navigace byla něco, nad čím jsme uvažovali a co jsme chtěli přenést do hry. Rozhodli jsme se však zaměřit na základní základy hry jako práci žoldnéřů, tábor a průzkum, což vedlo k bohatým a rozmanitým systémům. Tento flexibilní a zároveň pevný základ nám umožnil upevnit univerzum Wartales a jeho vlastní identitu! Navrhnout navigační systém byl vždy vzrušující a náročný úkol! Velmi souvisí s konceptem svobody, průzkumu a překvapivé touhy po divokém plenění. Chtěli jsme vám dát pocit, že se můžete vydat na námořní dobrodružství se svými společníky, s vlastní vylepšitelnou lodí, a že vlny budou jemně pohupovat zmíněnou lodí. Piráti, bouře a mořské příšery, ale také souboje, rybolov a balisty, to vše je součástí rovnice! Vydestilovali jsme nejlepší možný ročník toho, jak by vypadala plavba ve Wartales, a nyní jsme připraveni vám ho představit!“ – Shiro Games

Zmíněná slova už sama o sobě budí velké vášně. Důkazem toho jsou také reakce na oficiálním discordu Wartales a také v diskusích na domovské stránce Wartales na Steamu. 

Vývojáři dále dodávají, že stejně jako v reálném světě, tedy při plavbách po moři v dobách středověku, je nejlepším spojencem námořníka příznivý vítr. Každá oblast bude mít své specifické větrné podmínky a na vás bude je nejen zmapovat, ale také dobře využít. Správná navigace a využití větru vám poté dovolí vybrat si vždy tu nejrychlejší cestu. Samozřejmě to nebude tak jednoduché a růžové, jak se může na první pohled zdát. V případě, že vás zastihne bouře, se musíte mít na pozoru, protože bouře dokáže s podmínkami na moři pěkně zamávat. 

V případě nutnosti můžete zapojit i vesla, která vás pomaleji a za cenu lidské síly a výdrže zvládnou dostat k pevnině. Ještě že máte možnost použít zajatce nebo otroky na tuto těžkou a vyčerpávající práci, že?

Když narazíte na pevninu nebo se před vámi objeví tajemný ostrov, budete se moci vylodit na jakémkoli pobřeží s přístupnou pláží.

Území Belerionu, kde se bude nové DLC odehrávat, je nicméně poměrně nebezpečné. Nejste totiž jediní, kdo se rozhodl prozkoumávat tajemné vody. Tak jako je pevnina plná nebezpečí, žoldáků, dezertérů a banditů, vody, kde budete plachtit, jsou plné nebezpečných pirátů, kteří si budou chtít vzít, co je vaše.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.