Far Cry Escape from Rook Islands - desková hra

Far Cry se dočká deskoherní podoby i v češtině

2. 4. 2024
 

Far Cry je bezesporu legendární videoherní série, která se během dvou desítek let dočkala hned šesti hlavních a tří spin-off titulů. A jelikož tvůrci deskových her rádi adaptují různé úspěšné předlohy, ani tato série nemohla zůstat dlouho pozadu. Chystaný titul Far Cry: Escape from Rook Islands se podívá na události zřejmě nejoblíbenějšího třetího dílu z roku 2012. Deskovky se dočkáme i v češtině, a to díky vydavatelství Blackfire.

Do adaptace se pustilo zkušené francouzské studio Funforge, jehož hry máme rádi i my v redakci, jak dokládají recenze na civilizační Monumental, dvojkovku od Bruna Cathaly Tokaido Duo, kooperativní tichomořskou Tindayu nebo japonské Namiji. Far Cry: Escape from Rook Islands je určena pro 1–4 hráče od 14 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat 60–90 minut.

Studio Funforge původně chystalo hru Far Cry: Beyond, která však nebyla zasazena ani do jednoho konkrétního dílu série. Crowdfundingová kampaň na platformě Kickstarter tak nebyla příliš úspěšná a Funforge ji dokonce předčasně ukončili. Povedlo se jim však domluvit se se studiem Ubisoft na adaptaci právě populární „trojky“. Far Cry: Escape from Rook Islands tak bude velkou kooperativní taktickou hrou, v níž si budete moci užít sedm narativních scénářů (a jeden výukový), mnoho ikonických nepřátel (včetně Vaase), agresivní faunu, objevování otevřeného světa s krásnou exotickou přírodou a spoustu akce. Jednotlivé mise je nutné splnit postupně, mezi nimi budete prozkoumávat ostrovy pro získání materiálu na úpravu zbraní a předmětů, lovit zvěř a prolézat skryté chrámy. Podobně jako ve videohře, i zde se budou postupně vyvíjet vaše postavy i jejich výbava. Překonat budete muset nejen vaše okolí, ale i vaši vzrůstající nepříčetnost.

Anglicky mluvící by se Far Cry: Escape from Rook Islands měli dočkat již v létě. Česky sice s největší pravděpodobností až ve třetím čtvrtletí, i tak ale čekání nebude příliš dlouhé. Titul vypadá velice slibně, tak by se to čekání rozhodně mělo vyplatit.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.