Planet of Lana – BU BU BU!

Vše, co nám bylo představeno na Dnech vývojářů

12. 6. 2022
Zdroj náhledu: Wishfully

Během Summer Game Festu, v rámci výročí deseti let Dnů vývojářů, nám bylo představeno šestnáct her od nezávislých vývojářů, na které dohlížejí vydavatelé z Double Fine a iam8bit. Jsme svědky vývoje novinek zahrnujících velkou škálu žánrů, od managementu postav na styl The Sims až po hororové pojetí zabijáckého vlaku. Pojďme se podívat blíže na jednotlivé tituly a s nimi i na vše, co potřebujeme vědět.

Time Flies

Prvním představeným titulem je otevřený simulátor z produkce vývojářů Michaela Freie a Raphaëla Munoze. Jak už naznačuje název, budeme v roli mouchy, která v závislosti na tom, jakou zemi zvolíme, zobrazí průměrnou dobu života. Ve vyměřeném čase se budeme snažit splnit tzv. „seznam přání”. Vizuálně jde o nenáročný titul sázející na kombinaci černé a bílé. Zvuk z ukázky působí realisticky. Hru očekáváme v roce 2023, a to na PC, Playstation a Nintendo Switch.

Planet of Lana

Vývojáři z Wishfully Studios pod vydavatelem Thunderful si pro nás připravili adventuru s prvky puzzle odehrávající se na záhadné planetě. Hlavní hrdinka Lana hledá svoji sestru, avšak velmi záhy potká zvláštní zvíře jménem Moi. Spolu prochází spletitými lokacemi, kde musí využívat prostředí a zároveň si dávat pozor na roboty obývající planetu. Grafické i hudební zpracování je úchvatné. Nezbývá tak než se těšit na brzké vydání na PC a Xbox v letošním roce.

Choo-Choo Charles

Měli jste takový ten pocit, že jste už viděli v životě hodně věcí a jen tak vás nic nevykolejí? Tak následující hra od vydavatelů z Two Star Games posune pomyslnou hranici ještě dál. Čeká nás děsivě vypadající horor z pohledu první osoby, kde naším úkolem bude zneškodnění zvláštně vypadající krvelačné lokomotivy. Pohybovat se budeme po otevřené mapě, v níž prohledáváním lokací získáváme lepší zbraně a vybavení. Očekáváme vydání ještě v tomto roce.

Escape Academy

Chtěli jste někdy zkusit únikovou hru (tzv. „únikovku”), ale neměli jste čas nebo to zastavila pandemie? Vývojáři z PAX East Developer měli zkušenosti s provozováním této činnosti ve skutečném světě, a tak využili tuto výhodu stvořením simulátoru školy pro experty v tomto oboru. Dokážete dokončit výzvu včas? Stačí vyčkat do 14. července, kdy bude titul k dostání na PC, Playstation 4/5, Xbox One a Xbox Series X/S.

A Little to the Left

Max Inferno představuje puzzle tak trochu jinak. Naším cílem je vytřídit, srovnat a navršit věci a uklidit úroveň po úrovni. Jedinou obtíží tohoto úkolu je naše neposedná kočka, která čas od času naše srovnané věci hezky rozhází. Pokud tedy trpíte obsedantně kompulzivní poruchou, bude tato hra učiněnou zábavou, než ji naruší čtyřnohý ďáblík v těle vaší kočky. Dle vývojářů není splnění jednotlivé úrovně dáno striktním postupem, takže lze dokončení zvládnout odlišnými metodami. Hra vychází na Nintendo Switch a PC (Steam).

Bear and Breakfast

Co mají společného The Sims a medvědi? To nám prozradí vývojáři z Armor Games Studios. Jsme medvěd Hank rozjíždějící svůj motel. Mezi naše aktivity bude patřit získání materiálu, vylepšování nábytku, rozšiřování místností a vaření jídel. Dále se budeme starat o spokojenost našich hostů, kteří k nám zavítají. Pro dobrý obchod bude důležité mít správnou reputaci a tím přilákat i více zákazníků. Ve hře nás příběh provede plněním zadaných úkolů a výzev, umožňujících následné rozšiřování, které nás zavede do pestrobarevného světa plného zvláštních postav. Pokud vás to zaujalo, do svého herního kalendáře si poznamenejte datum 28. července na Steamu nebo Nintendu Switch.

Animal Well

Jedním z dalších titulů je plošinová arkáda s prvky puzzle, to celé vytvořené v pixel artu. Co se samotné hry týká, je velmi jednoduchá. Hlavní mechanika je pohyb po vodorovné ose a skákání. Nečekejte ale hardcore survival plošinovku ani prvky strašidelné hry, i když to tak může působit. Během cesty narazíme na několik předmětů, které nám budou k užitku, jako frisbee a jojo. Ačkoliv hra působí vizuálně jednoduše, systém osvětlení a vizuálních efektů bude „ždímat” hardware. Prostředí působí jako surrealisticky propojený labyrint, kde odhalení tajemné části zanechá více otázek než odpovědí. Datum vydání bude teprve oznámeno, s jistotou jej můžeme očekávat na PS5 a PC (Steam).

Roots of Pacha

Další novinkou je podle vývojářů ze Soda Den kooperativní farming a life simulátor z doby kamenné, kde vytváříme svůj kmen a osidlujeme zemi zaslíbenou. Naše spojení s přírodou nám umožní vyspět a vybudovat jedinečnou kulturu a přátelství, včetně objevení záhady Pacha, matky přírody. Mapa činností je obrovská, jak to u simulátorů přežití bývá. Čeká nás pěstování plodin, stejně tak domestikování zvířat, prohledávání záhadných jeskyní, vytváření nástrojů denní potřeby, zdokonalování technologií výroby a spirituální směřování klanu. To vše a více můžeme absolvovat i se svými přáteli. Máte na to, přežít a rozvinout se v nejsilnější klan? Vyzkoušejte si demo. Hra nemá zatím datum vydání, bude dostupná na PC skrze Steam.

Naiad

HiWarp si pro nás připravil hru, ve které se vtělíme do najády, taktéž známé jako vodní nymfa. V této relaxačně situované adventuře budeme plynout s proudem řeky a objevovat její flóru a faunu. Interakcí s tímto prostředím budeme odhalovat tajemství, jež obklopuje naši řeku, to všechno v originálním vizuálním stylu. Plánováno na podzim roku 2022 na PS 4/5 a PC (Steam).

DESTA: THE MEMORIES BETWEEN

Pokud vám vývojáři z ustwo games přijdou povědomí, pak to není náhodou. Jde o tvůrce Monument Valley. Tvůrci si pro nás tentokrát připravili izometrickou vybíjenou s prvky roguelike, kde největší inspirací byl Hades.

Hráč vezme svítící míče a bude je házet proti protivníkům či bossům. Systém soubojů je definován jako tahový. Prostředí odpovídá sebereflexi, navštívíme tak prostředí z naší minulosti, to vše zabalené do slušivé grafiky. Desta vyjde letos s exkluzivním partnerství od Netflixu, posléze dojde k vydání na PC, Playstation a Xbox.

SCHIM

Trojrozměrná plošinovka od Ewouda van der Werfa, nizozemského vývojáře, nás přenese do těla skokana pohybujícího se ve stínu. Hlavní element v této hře je světlo, naším úkolem je se pohybovat mezi stíny, k čemuž využíváme prostředí a možnost mezi stíny přeskakovat. Směr pohybu je čistě na nás, takže můžeme prozkoumat značnou část oblasti dle vlastního uvážení či využít pohybu okolních předmětů. Musím říci, že nic podobného jsem nikde neviděl a tento koncept variability pohybu mne oslnil. Datum vydání bude teprve oznámeno, hra vychází na PC skrze Steam.

Fox and Frog Travelers: The Demon of Adashino Island

3D adventura inspirovaná asijskou kulturou a atmosférou v rukou tokijského studia RIAS. Hrajeme za dívku v oblečení připomínající lišku, dívku cestující po ostrově Adašino spolu se svojí žábou. Ostrov je halen do stínu tajemství, jež budeme muset odhalit. Příběh bude dlouhou cestou skrze noc. Dle plánu vývojářů budeme muset na jeho vydání ještě několik let počkat. Dostupný bude na Nintendo Switch a PC.

GOODBYE WORLD

YO FUJII vyvíjí adventuru ve stylu pixel art, imitující hry pro SNES a Gameboy Advance. Za pomoci dvou protagonistů nás čeká dvanáct úrovní puzzle, zatímco sledujeme příběh rozdělený do třinácti kapitol. Svojí stylizací bude vzdávat holt starým adventurám bez použití násilí. Očekáváme, že hra vyjde ještě letos, a to na PC.

BIRTH

Birth je adventura s prvky puzzle od Madison Karrh. Představte si zvíře, které si sami vytvoříte z nalezených kostí a orgánů. Tak přesně tohle je cíl. Projděte městem a zažeňte svoji samotu řešením logických hádanek. Vyřešením těchto tajemství prozkoumejte místa jako muzea, pekařství, knihovny a spoustu dalších míst. Datum vydání je stanoveno na podzim 2022, dostupné na PC přes Steam.

LITTLE NEMO and Guardians of Slumberland

Metroidvanie ve stylu her na NES od DIE SOFT. Poté, co začali na Kickstarteru se svým projektem, dosáhli částky 65 tisíc dolarů. Hra má inspiraci v komiksové předloze, kde budeme v těle malého Nema ozbrojeného hračkami, plyšáky a kapsami plných bonbonů. Prozkoumáme unikátní svět bohatý na postavy a nepřítele. Celá hra bude animována okno po oknu, takže půjde o zážitek na úrovni animovaných filmů. Hra vyjde na PC a Nintendo Switch, datum bude teprve oznámeno.

HOW TO SAY GOODBYE

ARTE France si pro nás na závěr připravil puzzle hru inspirovanou ilustrovanými knihami. Pohybem prvků a manipulováním reality pomáháte skupině duchů toulat se mezi dvěma světy ve snaze dosáhnout „druhé strany”. Mějte se na pozoru, neboť v tomto světě se pohybují i zlé duše prahnoucí po vašem uvěznění. Hra je stále ve vývoji, ale dle vývojářů bude dostupná v roce 2022 přes Steam.


Novinku pro Gaming Professors napsal Petr Šilhavý.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.