Fallout New Vegas - Cover

Obsidian Entertainment chtěli vytvořit RPG The Walking Dead

28. 1. 2023
Zdroj náhledu: Obsidian Entertainment

Společnost Obsidian Entertainment, která stojí za skvělými tituly jako Falloutu: New Vegas, Pillars of Eternity I a II, Pentiment nebo Grounded kdysi uvažovala o RPG hře The Walking Dead. Tato myšlenka se však bohužel nikdy nesetkala s realitou. Věhlasné kalifornské studio má v celé herní komunitě pověst tvůrce poutavých příběhů v kombinaci se skvělou hratelností. Mnozí hráči by jistě rádi viděli, nový díl dlouholeté postapokalyptické série, nicméně se tak zatím nestalo.

Zdroj: Obsidian Entertainment

Nejnovějším počinem Obsidianu je zmíněná adventura Pentiment se středověkou tématikou, v níž se hráči nechají vtáhnout do těžkého příběhu ze 16. století, který zahrnuje vraždy, tajemství a filozofické úvahy o lidském údělu.

Spoluzakladatel a současný generální ředitel Obsidian Entertainment Feargus Urquhart v nedávném rozhovoru pro NME hovořil nejen o své úloze, ale především o RPG žánru a vývoji her s tímto prvkem. Kromě zajímavých informací ze zákulisí Obsidianu přišla i zmínka o nápadu na RPG titul na motivy seriálu Walking Dead. Všechno bohužel ztroskotalo z důvodu nenalezení vydavatele, který by měl o tento projekt s velkým potenciálem zájem. Kromě toho chtěl Urquhart udělat také hru Rick and Morty, ale z toho sešlo poté, co vývojáře v roce 2018 koupil Microsoft.

Lepší zprávou na závěr je, že Obsidian Entertainment by v budoucnu ráda udělala další díl Fallout. Zda k tomu opravdu dojde a kdy je bohužel nejisté. Nezbývá tedy nic než doufat.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.