Na první pohled se může zdát zvláštní porovnávat realtimovou strategii se strategií tahovou, ale existuje k tomu několik důvodů. Stejně jako Dawn of War je i Battlesector dějově zasazený do Warhammeru 40,000 (W40K). V obou hrách se ujímáte kapituly vesmírných mariňáků, abyste zadupali tyranidí invazi, a v neposlední řadě obě kombinují svou základní hratelnost s RPG prvky, které propojují levelování vašich hrdinů, coby prominentních jednotek, s vývojem vaší celé armády.
Kdeže to vlastně jsme a co nás to praštilo?
Kolem čeho se točí kola hratelnosti a co je pohání?
A že prý si někteří hrají na hrdiny?
Potěší vás, když vám v polévce projednou neplave moucha?
A kdo všechno vrhá kostkami?
A dá se tam dělat i něco jiného?
Warhammer 40,000: Battlesector se skládá primárně z dějové kampaně pro jednoho hráče a má i možnost samostatných bitev proti počítači nebo v různých formách multiplayeru. Poněkud překvapivá je možnost Hot Seatu na jednom zařízení, což působí poněkud archaicky, ale v zásadě proč ne. V kampani jsou hratelnou frakcí pouze Krvaví Andělé s přidruženými Sestrami Bitvy. Za Tyranidy lze hrát pouze v samostatných bitvách s ostatními hráči nebo proti počítači.
Warhammer 40,000: Battlesector je velmi solidně zpracovaná tahová strategie, nad kterou vývojáři očividně přemýšleli. Dějové zasazení do světa W40K může být pro mnohé bonusem, ale v zásadě by nemělo být ani nepřekonatelnou překážkou pro ty, kteří se o univerzum nezajímají a chtějí si jen zahrát akční tahovku. V jistém smyslu neznalost univerza může být i výhodou, jelikož osobně nejsem fanouškem jeho současného směřování a příběh hry stojí doslova na nervovém uzlu nového vývoje. I navzdory tomuto mému počátečnímu negativními postoji mě ve výsledku hra nadchla, takže jsem se od toho dokázal po dobu hraní oprostit. Nějaké drobné vady na kráse by se našly, jako když občas modely zabitých leteckých jednotek zůstanou viset ve vzduchu, ale výraznější problémy technického rázu jsem nezaznamenal. Grafická stránka hry je na velmi dobré úrovni a soundtrack mi též padl do noty. Když navíc přihlédnu k nižší nákupní ceně, mohu i přes drobné výhrady doporučit.
Recenzi pro Gaming Professors napsal Marek Pichert.