Watch Dogs Legion hlavní

Watch Dogs dostane filmovou podobu

11. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Prokletí filmových adaptací her bylo již před nějakou dobou prolomeno. Jak je známo, vyšlo již několik skvělých filmů a seriálů natočených podle herní předlohy, jako je například The Last of Us, Uncharted nebo Ježek Sonic. No a pokud budeme mít štěstí, dostane se nám kvalitního filmového zpracování známé hry Watch Dogs. To se ale na první pohled nemusí zdát jako dobře zvolené téma, jelikož videoherní série není nijak zvlášť oceňovaná ani nevydělala převratnou částku.

Proč by tedy zpracování mohlo vyjít? Hlavním důvodem může být koncept příběhu, který se odehrává ve smyšlených městech a jehož hlavními hrdiny jsou hackeři ze zločineckého podsvětí. Zní to tak dost zajímavě. Filmový děj ještě není zcela znám, ale neočekává se, že by se mělo jednat o zcela věrnou adaptaci hry. Co zatím víme, je, že režii má na starosti francouzský režisér Mathieu Turi a scénář obstarává spisovatelka Christie LeBlanc. Kromě toho má zmíněný režisér na starosti také televizní adaptaci titulu A Plague Tale: Innocence.

Série Watch Dogs

První díl série Watch Dogs vyšel v roce 2014 na téměř všechny platformy, jako je Windows, PlayStation a Xbox, vyvíjen byl společností Ubisoft a stal se poměrně pozitivně hodnocenou hrou. Jedná se o akční adventuru v otevřeném světě, kde můžete plnit libovolné hlavní i vedlejší úkoly. Jako hlavní hrdina se ocitnete ve fiktivním městě, kde ovládnete svět hackerského podsvětí. Ve hře se objevují prvky střílečky, stealthu i řešení hádanek. Vaším obvyklým protivníkem jsou zkorumpované firmy, konkurenční hackeři nebo hlavní bossové hackerského podsvětí. Pokračování titulu vyšlo v roce 2016 s názvem Watch Dogs 2, svému jménu neudělalo žádnou ostudu a podobně jako první díl sklidilo solidní úspěch. Poslední plnohodnotná hra vyšla v roce 2020 s názvem Watch Dogs: Legion a dočkala se nižších hodnocení než předchozí tituly. Doufáme však, že filmová adaptace se povede a my si ji tak budeme moci zařadit do seznamu úspěšných filmů.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.