Weird west art nahled

Weird West je nyní hratelný také z první osoby

1. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Temné fantasy RPG, kde se strážci zákona a pistolníci dělí o hranice s fantastickými bytostmi, z nichž každá hraje podle vlastních pravidel a s vlastními zvláštními motivy. Takový je Weird West, který se odehrává v dobách Divokého západu a za kterým stojí spolutvůrci her Dishonored a Prey.

Zdroj: igdb.com

Titul si získal mnoho fanoušků, uživatelské hodnocení platformě Steam se pohybuje mezi 75–90 %. Hra je v základu izometrické akční RPG, nyní je však ještě lepší díky přidání podpory modů v nejnovějším patchi. Modů už je k dispozici poměrně mnoho, jeden však na sebe upoutal velkou pozornost, protož umožňuje přejít z izometrického pohledu na pohled první osoby.

Tento „bizarní“ mod z pohledu první osoby není oficiálně podporován vývojářským studiem WolfEye Studios, ale vytvořil ho vývojář Weird West: Joe Wintergreen, systémový designér hry. Wintergreen ve videu na YouTube uvedl, že projekt začal rychlým modem z pohledu první osoby, který byl „překvapivě cool, ale nijak zvlášť dobrý“. V tomto modu však (nejen on) viděl úžasný potenciál, a tak se o několik měsíců později rozjel naplno. Byl totiž požádán přímo studiem WolfEye, aby mod dokončil, a jednalo se tak o jeden z prvních modů do hry vůbec.

„Musel jsem to udělat co nejodfláknutějším a nejhorším způsobem, protože nebylo moc času, všechny změny, které jsem udělal, nesměly rozbít stávající systémy hry a musel jsem se dotknout co nejmenšího počtu souborů. Aby ostatní mohli tyto změny snadno identifikovat, označil jsem je všechny jako Wintergreenův režim.“ – Joe Wintergreen

Podpora modů ve hře Weird West funguje prostřednictvím webu mod.io, který umožňuje procházení a instalaci přímo ze hry na platformách Steam, GOG a Epic Games Store.

Rád bych vás také upozornil na naši probíhající vánoční soutěž, ve které můžete vyhrát klíče ke službě Steam, deskové hry, knihy a spousty dalších dárků. Více informací naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.