White Shark Shinobi 2 - detail

White Shark Shinobi 2 – je zaděláno na další úspěch?

7. 3. 2025
 

Série našich recenzí produktů od chorvatské firmy White Shark pokračuje. Tentokrát se zaměříme na novou herní klávesnici White Shark Shinobi 2, která se v České republice pohybuje na úrovni 1 000 Kč a své potencionální zákazníky láká na kompaktní rozměry, plně nastavitelné podsvícení či funkci anti-ghosting. Já sice nepatřím mezi velké fanoušky těchto kompaktních klávesnic a raději vždy shánu po léty ověřených klasikách s podporou numerických kláves. Přesto však sám říkám, že i tento typ si své zastánce a zákazníky najde a ani White Shark Shinobi 2 nebude výjimkou. Ostatně jedná se o nástupce jedné z nejprodávanějších herních klávesnic společnosti White Shark. Já zde navíc vidím paralelu mezi dnes recenzovaným modelem a loňským Kaikenem, což znamená, že si určitě oba dva modely navzájem porovnáme a taky řekneme, v čem Shinobi 2 zaostává a v čem naopak vyčnívá. Tak vzhůru do naší recenze.

Velmi líbivý design a odezva tlačítek vás posadí na zadek

Možná se budu už opakovat, ale musím uznat, že i u White Shark Shinobi 2 byl design a jeho kvalita zpracování to, co mě dokázalo uchvátit na první pohled. Matné černé plasty působí u tohoto kousku opravdu masivním dojmem, stejně tak samotná konstrukce a dílenské zpracování. Jde prostě vidět, že tohle u White Shark jednoznačně umí a dávají si co do použitých materiálů opravdu záležet. Stejně jako u White Shark Kaiken, tak i zde hrají prim mechanické spínače, které je opravdu radost mačkat. Odezva tlačítek je vynikající, odpor při stisku přesně tak akorát a zvukové podání spínačů jakbysmet. Je sice pravda, že některé klávesy byly při stisku malinko hlučnější (nejvíce asi mezerník), ale nebyl to zas až takový rámus, jako u mnou recenzovaného Kaikena.

White Shark Shinobi 2 navíc obsahuje plnou podporu funkce anti-ghosting, tedy možnost bezchybného stisknutí několika kláves najednou. Tuto zajímavou funkci ocení zejména hráči, kteří ve hrách využívají například různé typy klávesových zkratek a potřebují stoprocentní spolehlivost při stisku několika tlačítek najednou. Klávesnice, u nichž tato funkce podporována není, nemusí vícero tlačítek najednou správně vyhodnotit. U Shinobi 2 by však tento problém neměl nastat a ani nenastal, alespoň tedy v těch pár titulech, u kterých jsem tuto funkci vyzkoušel. Další funkcí, související ze spínači, je možnost je za pomoci speciálního klíče vyndávat a měnit i za absolutního chodu. Já sám jsem sice nějakým způsobem vyndávat tlačítka za chodu nepotřeboval, ale pokud z nějakého důvodu si například třeba chcete udělat kombinaci bílých a černých tlačítek, (White Shark Shinobi 2 se prodává i v bílém provedení), tak můžete. Dokonce dostanete zmíněný klíč přímo v balení, tudíž není nutné speciální příslušenství dokupovat zvlášť.

White Shark Shinobi 2 - levý detail
White Shark Shinobi 2 - klávesnice z boku
White Shark Shinobi 2 - pravý detail

Připojení pouze kabelem

Na zadní straně produktu se nachází jen tabulka s informacemi a názvem výrobce a dvojice nožiček, díky nimž si můžete klávesnici výškově nastavit. Cením zde možnost si výšku a polohu nastavit na celkem tři stupně díky hned dvěma typům nožiček. Boky klávesnice klasicky nic neskrývají, až na horní stranu, kde se nachází USB-C konektor pro připojení klávesnice k počítači. Funkci bezdrátového spojení White Shark Shinobi 2 nenabízí. Kabelové připojení je tou jedinou možnou konektivitou a pokud nejste příliš velký fanoušek kabelů, podívejte se spíše na model White Shark Kaiken. Ten může díky těmto vlastnostem velmi dobře posloužit i jako cestovní klávesnice. Oceňuji dodávaný 1,8 m dlouhý opletený kabel, který vypadá snad i docela hezky. Ten na druhém konci disponuje starším rozhraním USB 2. Nemusíte se nicméně bát, že by vám absence novějšího rozhraní nějak ubírala na kvalitě. Rozdíl v rychlostech a odezvě je mezi USB 2 a USB 3 v případě klávesnic velmi zanedbatelný, prakticky pro běžného člověka nerozpoznatelný

Co se týče rozměrů, ty činí konkrétně 292 x 102 x 39 mm a váha nějakých 530 gramů. Rozměrově si tyto dva produkty v ničem nekonkurují. V případě váhy je to však o 117 gramů více na straně White Shark Shinobi 2. Na druhou stranu je vyšší váha skvěle vykompenzována použitými materiály a robustní konstrukcí, o níž se zmiňuji výše. Pokud bych měl najít nějaké další negativum, kromě omezené konektivity je to i poměrně velká nepraktičnost, což je ale obecný problém těchto kompaktních klávesnic. Asi vás nijak nepřekvapí, že kvůli absenci numerické části nebude Shinobi 2 moc vhodná na nějakou tu složitější práci, především psaní různých textů. Pokud tedy na počítači kromě hraní i nějak více píšete nebo používáte klávesnici i k jiným než herním účelům, porozhlédněte se jinde. Doporučit mohu například White Shark Katana, která si v rámci možností udržuje kompaktnější rozměry, ale nabízí i numerickou část. Rozdíl v délce je navíc jen 70 mm oproti Shinobi 2. Takže skvělý kandidát pro nějaké to univerzálnější použití. Za zmínku také asi stojí, že White Shark u této klávesnice nabízí i podporu českého rozhraní, byť my jsme tuto specifikaci na recenzi bohužel nedostali.

White Shark Shinobi 2 - detail

Nádherné plně přizpůsobitelné podsvícení


Součástí White Shark Shinobi 2 je i plně přizpůsobitelné podsvícení, které si můžete nastavit dle svého vkusu a představ. Také zde si můžete podsvícení kompletně vypnout anebo si vybrat z různých variací, efektů či střídání barev. Možností je opravdu hodně a pokud byste si chtěli s klávesnicí opravdu pohrát, můžete využít také softwaru, kde si kromě barev můžete vytvořit i různá makra a klávesové zkratky. Ovládání softwaru je velmi jednoduché a přehledné a z uživatelského hlediska velmi intuitivní.

Zvláštní místo jsem si však nechal ještě pro jednu věc. Pokud si vzpomínáte, tak u White Shark Kaiken jsem kritizoval výrobce za umístění šipkových kláves, které nebyly úplně šťastně vyřešeno a horní šipka nebyla od té dolní ve vodorovné pozici. To, alespoň u mě, vyvolalo značný nekomfort, zvláště při hraní závodních her, které na šipkách pravidelně hraju. White Shark Shinobi 2 tento problém nemá a výrobce zde tento neduh jednoduše eliminoval prodloužením levého SHIFTU. Za mě asi skvělé řešení, které bych implementoval u každé podobně laděné klávesnice.

Mírnějším optimismem vyzařuji i v případě návyku. U Kaikena mi dělalo velký problém si na klávesnici tak nějak zvyknout a bohužel zvláště při hraní jsem vždycky po čase musel zapojit svoji starou, jelikož mě díky rozloženosti některých kláves začala brzy urputně bolet ruka a začal se u mě ve velkém projevovat syndrom karpálního tunelu. V případě White Shark Shinobi 2 se nic takového dlouhodobě nedělo a na tento pěkný kousek hardwaru jsem si zvykal o něco snáze. Řekl bych tedy, že co do pohodlnosti je na tom Shinobi 2 o něco lépe a podle mého názoru lépe padne do ruky. Tímto bych asi recenzi ukončil a vrhnul se na naše klasické závěrečné hodnocení.

White Shark Shinobi 2 je zajímavá herní klávesnice, která si svoje zákazníky rozhodně najde. Nabídne skvělý design, kvalitní odnímatelné mechanické spínače, výbornou odezvu a plnou funkci anti-ghosting. Na čisté hraní se jedná o kvalitní kus hardwaru a pokud oželíte některé ty neduhy, dostanete skvělý produkt, se kterým určitě budete spokojeni. Osm bodů z deseti.

Klady
  • kvalitní design
  • mechanické spínače s funkcí anti-ghosting
  • možnost měnit tlačítka za chodu
  • rozložení kláves lepší a použitelnější než u jiných klávesnic této značky
  • nastavitelné podsvícení i bez nutnosti softwaru
  • k dispozici je i CZ/SK verze rozložení kláves
Zápory
  • nevhodná klávesnice na složitější práci
  • mezerník jde při stisku více slyšet
0.0

Doporučujeme

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2025 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.