Who Needs a Hero – logo

Who Needs a Hero? – hrdina trochu jinak

18. 7. 2021
Zdroj náhledu: Pidro Soft

Who Needs a Hero je zábavná a jednoduchá hříčka, která vás přikove k židli na dlouhé hodiny. Hru nám přináší dvě vývojářská studia Henrique Faitta Chitolina a Pidro Soft, pro které je to vůbec první herní počin.

Jeden zlý čaroděj, který ovládl nestvůry

Vaše dobrodružství začíná v království Grimar, kde už několik let panuje mír. Království je klidné a bohaté, denně jím procházejí cestovatelé z celého světa. Až do dnešního dne, kdy někdo s neuvěřitelnou magickou mocí začal ovládat různá monstra v okolí a donutil je zaútočit na město. Teď je zapotřebí vypátrat, kdo za těmito útoky stojí, a začít psát vlastní příběh o největším, nejbohatším a nejslavnějším bojovníkovi, jakého kdy viděli… a tím hrdinou jste vy!

Jste novým dobrodruhem

Začátek hry vás zkrátka nerozhodí. Objevíte se jako úplně nahý muž, který drží jako zbraň dřevěný klacek – opravdu myslím větev od stromu. Dokud na vás nenarazí jeden z královských rytířů jménem Durak a požádá vás o pomoc proti zlu.

Svou postavu si můžete později upravit ve městě, kde si můžete například vytvořit mužský charakter s ženskými přednostmi.

Máte těžké dialogové možnosti

Všechna rozhodnutí, která v průběhu hry Who Needs a Hero učiníte, se dějí prostřednictvím dvou dialogových možností, kdy v podstatě jen odpovídáte ano nebo ne. Jen ne každá odpověď vyžaduje kladnou variantu, proto si budete muset dávat pozor, co nakonec zvolíte.

Aby titul nebyl úplně jednoduchý, máte možnosti, které do jisté míry ovlivňují váš průchod. Každý dialog nebo akce, kterou provedete, může znamenat, že získáte nebo ztratíte obdivovatele, a to jako budoucí legendární rytíř nechcete.

Největší předností této hry je, že nikdy nevíte, co se vlastně stane, a nelze to ani předem odhadnout jako v jiných titulech. Během svých cest tak můžete narazit na starou paní, která vás požádá o peníze, a vy se můžete rozhodnout, zda jí je dáte, nebo ne. Pokud se rozhodnete je nedat, můžete přijít o obdivovatele, být napadeni nebo se nakonec nestane vůbec nic. Rozhodnete-li se peníze dát, může na vás také zaútočit nebo vám jen poděkuje a vám se zvýší popularita.

Souboje a hratelnost

Who Needs a Hero je opravdu jednoduchá hra, kterou můžete hrát jednou rukou, zatímco v klidu popíjíte kávu, hrajete na telefonu nebo třeba studujete, protože samotný titul neovládáte, dokud není nutné provést interakci.

Bohužel nemůžete ovládat ani samotné zápasy. Nicméně, aby byly trochu zajímavější a nebyly jen nudným sledováním toho, jak za vás hraje umělá inteligence, musíte vždy na začátku zápasu hodit dvojicí kostek. Právě tyto kostky rozhodují o tom, zda zápas vyhrajete, nebo ne. Pokud vás tedy porazí krysa s malým mečíkem, můžete být pěkně naštvaní na nepřízeň osudu, a ne na své schopnosti.

Úrovně jsou rozděleny do dnů

Jakmile projdete určitou úrovní, na samém konci se vždy zobrazí souhrnná tabulka, kolik peněz jste utratili nebo vydělali. To samé platí pro vaše obdivovatele a slávu. Později, až se dostanete na požadovanou úroveň své postavy, potkáte trenéra, který vám přidělí lepší vybavení.

Právě zde se uplatní vaše popularita, která vám může pomoci získat společníky ochotné vám nějakým způsobem pomoci. Můžete například získat kováře, aby vám vyrobil lepší meče, nebo trpaslíka dožadujícího se věčně peněz na opravu rozbitého štítu.

Karty, které rozhodují o vašem osudu

Podobnou mechaniku můžete znát třeba z dříve recenzované hry The Hand of Merlin. Příležitostně se vám podaří najít například kouzelný kámen, který musíte nejprve přeložit. Abyste kámen úspěšně přeložili, objeví se balíček čtyř karet, ty se zamíchají a vy si pak náhodně vylosujete úspěch nebo totální neúspěch. Může se vám stát, že ještě narazíte na tyto eventy – opuštěný tábor, spícího draka, mrtvého dobrodruha nebo zmrzlého chlapce v ledu.

Jaký je účel peněz?

Peníze se zde používají pouze na pomoc obyvatelům nebo vašim společníkům. Jak už jsem zmínil výše, peníze je možné dát staré paní nebo svému společníkovi, kterému se rozbil štít, kostlivci toužícímu po mléku nebo na stavbu nové krčmy. Jinak zde však nemají žádné další uplatnění.

Maximální úroveň, které může vaše postava dosáhnout

K dosažení achievementu je zapotřebí být na úrovni sto, ale chcete-li pokračovat v příběhu a získat co nejvíce peněz, budete moci pokračovat a překročit stý level. Titul neobsahuje žádnou maximální úroveň postavy.

18+ Uncensored DLC

Ano, i Who Needs a Hero má DLC 18+, u kterého se nemusíte bát žádných sexuálních aspektů. Především jde o to, že na začátku vidíte svého bimbasáka, a slečny, co mají být oblečené, jsou úplně nahé. Je to jen takové zpestření.

Nevýhodou je kvalitní paměť

Máte-li dobrou paměť, může pro vás Who Needs a Hero představovat v některých případech snadný úkol, protože již znáte správnou odpověď. Občas se objeví postavy s otázkami, které vám byly položeny již před několika minutami, ale to je jen drobný detail.

Jednoduchá grafika

Grafický design je koncipován ve velmi jednoduchém stylu. V podstatě celá hra je ve 2D a někdy postavy vypadají, jako by byly nakresleny v malování, ale titulu to nijak neškodí.

Hudba je propadák

Audiovizuální doprovod se velmi rychle omrzí, jelikož se neustále opakuje stejná hudba, která vám brzy začne lézt na nervy. V tomto ohledu by hře prospělo přidání jedné nebo dvou dalších skladeb.

I když se jedná o takovou jednorázovou hru, kterou odehrajete za necelé tři hodiny, je to docela slušný a zábavný titul, který bych doporučil jako oddechovku. Who Needs a Hero lze zakoupit na Steamu za 2,39 € a DLC 18+ za 0,79 €.

Klady
 • grafické zpracování
 • příběh
 • postavy
 • DLC 18+
 • mechanika boje
Zápory
 • repetitivní hudba
 • některé dialogy se opakují
 • krátká hratelná doba
Platforma PC
 • Datum vydání 21.01.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.