Steve – Minecraft

Xbox oficiálně oznámil výšku postavy Steve ze hry Minecraft

22. 10. 2021
Zdroj náhledu: Xbox

Minecraft je jedna z nejpopulárnějších her na celém světě, ale je tu spousta informací, které jsou veřejnosti neznámy. Steve je základním skinem ve hře a také protagonistou, o němž se fanoušci pořád snaží dohledat něco dalšího. Xbox právě odhalil jeden z kousků skládačky, kterou se mnozí snaží rozluštit, a tím je výška samotného Steva.

Jak všichni víme, grafika Minecraftu je vyobrazena formou pixelových kostiček, a tím pádem je relativně těžké určit velikost věcí z nich postavených. Itemy, budovy, příšery i zvířata jsou ve velkém nepoměru mezi sebou, který neodpovídá reálnému životu. Díky tomu, že výška Stevea byla potvrzena, však mohou fanoušci začít porovnávat věci a dávat jim výšku, jakou skutečně mají.

Podle nedávného příspěvku na oficiálním účtu Xbox na Twitteru měří Steve 6’2”, nebo také 187,5 cm. To je o dost víc než průměrná výška muže, která je 5’9”, případně 175 cm. Tato informace možná překvapí fanoušky, kteří o jeho velikosti měli úplně jinou představu, zvláště poté, co se objevil ve hře Super Smash Bros. Ultimate. Tahle novinka donutí všechny se znovu zamyslet nad tím, jakou velikost mají ostatní obyvatelé světa Minecraftu. Například včely dosahují velikosti hlavy Stevea, což by je klidně mohlo dělat veliké jako meloun, a creeper by byla nestvůra ve velikosti člověka, kterou byste rozhodně nechtěli potkat někde v temné uličce.

Mnoho fanoušků je ale proti této informaci, nebo dokonce říkají, že je to nějaká chyba, protože průměrná velikost muže není 175 cm, ale 170 cm, a to by jen dělalo výšku Steva ještě víc ohromnou. Navíc ve hře Smash Bros. Ultimate je vyobrazen stejně vysoký jako Mario, což fanoušky zneklidňuje, protože by nikdo takovou výšku od našeho oblíbeného instalatéra nečekal.


Článek pro Gaming Professors napsal Michael Pavlík.

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.