Xiaomi Smart Glasses – zadní strana

Xiaomi představilo koncept chytrých brýlí

14. 9. 2021
Zdroj náhledu: Xiaomi

Technologický pokrok lidstva se žene kupředu neskutečnou rychlostí. Co jsme několik let zpět sledovali pouze ve sci-fi filmech za použití speciálních počítačových efektů, je dnes dávno realitou. Elektronická zařízení jsou stále menší, mobily či televize tenčí a spousta věcí už neslouží pouze ke své primární funkci.

Čínská společnost Xiaomi dnes oznámila světu svůj nejnovější koncept zbrusu nových inteligentních brýlí, které nemají dle jejích slov sloužit pouze jako doplněk k vašemu chytrému mobilnímu zařízení, ale zcela jej nahradit. Nejen že dokážou stejné mobilní funkce, jako posílat, zobrazovat a odepisovat na zprávy, telefonovat a pořizovat fotografie, ale nabídnou také pomoc přeložit text či navigovat do vytouženého cíle.

Zdroj: Xiaomi

Lehké tělo o hmotnosti 51 gramů do svého jemného, a až skoro běžného designu brýlí ukryje zobrazovací čip o rozměrech pouhých 2,4 mm x 2,02 mm, 5MP fotoaparát, MicroLED display, čtyřjádrový procesor ARM, operační systém Android, baterii, moduly Wi-Fi a Bluetooth, mikrofon, různé komunikační moduly a zkrátka vše potřebné. Chytré brýle Xiaomi budou obsahovat celkem 497 komponentů s ambicí funkčně překonat jakékoliv inteligentní brýle na trhu. Ovládání by mělo probíhat převážně skrze hlas. Společnost Xiaomi dnes sice předvedla pouhý koncept, ale dle zdrojů prý již počítá s plnou výrobou. Jen ta cena nám zatím nebyla prozrazena, ale už teď je jasné, že za hubičku to rozhodně nebude.

Otázkou ovšem je, jak na brýlích chcete hrát hry, protože aspoň já sama využívám svůj mobil převážně k tomuto účelu. Stejně tak lidé s dioptrickými brýlemi si bohužel budou muset nechat zajít chuť.

Zdroj: blog.mi.com

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.